Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

am gasit niste tranzistori

Recommended Posts

[attachment=0]P12-13-08_13.16[1].jpg[/attachment][attachment=1]P12-13-08_13.16.jpg[/attachment][attachment=2]P12-13-08_13.15.jpg[/attachment][attachment=3]P12-13-08_13.08[1].jpg[/attachment][attachment=4]P12-13-08_13.08.jpg[/attachment]si toate celelalte .tranzistorii nu stiu ce fel sunt pt. ca nu am gasit nici un tabel de echivalentecondensatorii cred ca sunt buni la filtre de incintenu stiu nici puterea diodelorma poate ajuta cineva?tranzistorii sunt P210W,P213A,P216bdiodele sunt D214b

Salut.Din poze nu se intelege nimic din ce scrie pe ele, asa ca spune si tu exact ce scrie pe fiecare din ele. Oricum o ideie ar fi sa cauti datasheet-ul la fiecare in parte(ma refer la semiconductori), dai search pe google scriind seria de pe piesa si datasheet. :da

Salut.o ideie ar fi sa cauti datasheet-ul la fiecare in parte(ma refer la semiconductori), dai search pe google scriind seria de pe piesa si datasheet. :daPs: Imi cer scuze moderatorului pentru raspunsurile si editarile repetate, am fost un pic neatent pe ce dau click si deci am gresit si il rog daca se poate sa-mi stearga primul raspuns la subiectul asta. Multumesc.

Mai cî?tigat e?ti cu condensatorii ?ia mari, merg în filtre de boxe, dac? au capacit??i de ordinul uF ?i diodele ?in vreo 10A/100V minim. Trz sînt cu germaniu, nu prea ai la ce s?-i mai folose?ti azi, poate la o restaurare de pick-up Akord.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines