Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Amplificare subwoofer cu FET400 + ce alte kituri + intrebari

kappa_ii

Recommended Posts

Am prin casa un kit FET400 - un radiator masiv - si un subwoofer care sta de vre-o 2 ani . E acum daca tot veni frigul - ma gindeam sa ma apuc sa ii fac o amplificare - dar cum nu am gasit un traf de 500 600w - m-am hotarat sa cumpar unu de 1kw , si ca sa nu irosesc rezervele de putere as vrea sa mai pun inca 2 kituri mai mici - sa zic de 200w pentru a face un sistem 2.1 . Toata sandramaua as introduce-o in cutia subwooferului . acum intrebarea este ce kituri sa cumpar ? nu as vrea sa iasa o rapandula . sa fie ceva relativ ok . Daca are cineva o schema de filtrare pentru subwoofer - sa il tai dupa 200hz . FET400 pe partea de cablaj pare cam fragil ! are acest kit 400w? ce filtrare mi-ar fi "indeajuns" pentru 2 kituri de 200w si fet400 ?

• Replies 34
  • Created
  • Last Reply

nu vreau sa ma bag cumva dar uite ce ai putea face ca sa scoti un 2.1 cu un woofer de 400w si doi sateliti de 100w 8 oameni desigur... daca te intere ma pun sa fac cablajul...ca doresc si eu dar inca nu am gasit cineva care sa ma insoteasca :freaza: download/file.php?id=20441&mode=viewas vrea sa comand niste sampleuri de la ONsemi....

Dar de ce ai face acel lucru ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines