Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

alegere amplificator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

poze chiar daca aveam nu le postam...cablajul era varza d.p.d.v. estetic....dar mergea super fain...ajungea pe la vreo 80w rms...are ca finali doi darlingtoni bdx66c si bdx67c...dar nush ce mama dreaq am facut cu schema sa o postex si eu...nu dalta dar merge si piesele sunt ieftine......in speranta ca o voi mai gasi am sa revin cu schema....momentan lucrez la un amplif cu tda2616 un amplificator stereo la 2x12w dupa schema din datasheet. carcasa amplifului va fi una de cd-rw un preu simplu dar functional...un softstart si poate si o protectie cc....de data aceasta am sa revin cu ceva poze fie facute ele si cu telefonul.. :dans: :freaza: :da

Link spre comentariu
Vizitator viobio

poze chiar daca aveam nu le postam...cablajul era varza d.p.d.v. estetic....dar mergea super fain...ajungea pe la vreo 80w rms...are ca finali doi darlingtoni bdx66c si bdx67c...dar nush ce mama dreaq am facut cu schema sa o postex si eu...nu dalta dar merge si piesele sunt ieftine......in speranta ca o voi mai gasi am sa revin cu schema....momentan lucrez la un amplif cu tda2616 un amplificator stereo la 2x12w dupa schema din datasheet. carcasa amplifului va fi una de cd-rw un preu simplu dar functional...un softstart si poate si o protectie cc....de data aceasta am sa revin cu ceva poze fie facute ele si cu telefonul.. :dans: :freaza: :da

cum ai alimentat amplifu?ne ai dezamagit pe toti,nu ai spus ce solutie ai adoptat
Link spre comentariu

poze chiar daca aveam nu le postam...cablajul era varza d.p.d.v. estetic....dar mergea super fain...ajungea pe la vreo 80w rms...are ca finali doi darlingtoni bdx66c si bdx67c...dar nush ce mama dreaq am facut cu schema sa o postex si eu...nu dalta dar merge si piesele sunt ieftine......in speranta ca o voi mai gasi am sa revin cu schema....momentan lucrez la un amplif cu tda2616 un amplificator stereo la 2x12w dupa schema din datasheet. carcasa amplifului va fi una de cd-rw un preu simplu dar functional...un softstart si poate si o protectie cc....de data aceasta am sa revin cu ceva poze fie facute ele si cu telefonul.. :dans: :freaza: :da

cum ai alimentat amplifu?ne ai dezamagit pe toti,nu ai spus ce solutie ai adoptat
ampliful l-am alimentat de un trafo de 2x25V la 5,5A luat dintr-un aparat radio stricat.....l-am rebobinat si a iesit ceva frumos...nu baraie, nu se incalzeste....nimik extraordinar la alimentare.am facut pozele la ampliful cu tda2616A si cu sursa ....maine daca am tipm o sa le postez...desi calitatea pozelor nu e tocmai buna...sunt facute cu telefonul.
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări