Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Tv Kitt

Guest Stelian

Recommended Posts

Guest Stelian

Incerc sa repar un tv KITT model CK5012-Z care nu mai memoreaza programele. Are procesor M491881 si nu observ nici o memorie in apropierea procesorului. Ma poate ajuta cineva cu schema acestui tv sau macar cu un sfat? Va multumesc.

Incerc sa repar un tv KITT model CK5012-Z care nu mai memoreaza programele. Are procesor M491881 si nu observ nici o memorie in apropierea procesorului. Ma poate ajuta cineva cu schema acestui tv sau macar cu un sfat? Va multumesc.

procesorul este de fapt M491BB1

la cate datalii ai dat despre sasiu uite si o schema:

Guest Stelian

Multumesc mult Codrin pentru schema. Cred ca este dus procesorul. Cand schimb canalele iese fum din rezistenta R636 (1,2K). Am verificat tz Q604 si Q605 si rezistentele aferente si sunt in regula. La schimbarea canalelor apare o variatie de tensiune in emitorul tranzistorului de la 110 la 15 V in timp scurt care duce la incalzirea rezistentei R636.

• 1 month later...
  • 11 months later...

imi cer scuze ca postez aici, nu am vrut sa deschis un alt subiect, am un televizor kitt, CK-5200, color, foarte vechi, tub goldstar. poate memora doar 16 canale , avea o telecomanda neagra, functiona cu 2 baterii AAA. se mai poate gasi telecomanda pentru el? daca da, unde?

http://www.telecomenzi-shop.ro/articol/ ... C-779.html am gasit'o , cum pot afla daca este compatibila din moment ce pe televizorul meu scrie KITT? =(

senkigami

nou in bransa

Domiciliu: Pitesti

unde pot gasi o telecomanda pentru un televizor KITT CK-5200 ? de preferat originala deoarece este un televizor simplu, cu doar 16 ...

Ori sunt doua persoane din Pitesti care cauta aceeasi telecomanda ,

ori e sezonul clonelor :senkigami = raizenkohakus ! :rade:

Lucru interzis pe forum !

Multumesc mult Codrin pentru schema. Cred ca este dus procesorul. Cand schimb canalele iese fum din rezistenta R636 (1,2K). Am verificat tz Q604 si Q605 si rezistentele aferente si sunt in regula. La schimbarea canalelor apare o variatie de tensiune in emitorul tranzistorului de la 110 la 15 V in timp scurt care duce la incalzirea rezistentei R636.

daca nu aveti sau nu gasiti proc. putem tine legatura prin MP am unul bun dintr-un tv KITT casat ptr. trf. linii era prea scump si prop. a refuzat sa-l mai repare.

imi cer scuze ca postez aici, nu am vrut sa deschis un alt subiect, am un televizor kitt, CK-5200, color, foarte vechi, tub goldstar. poate memora doar 16 canale , avea o telecomanda neagra, functiona cu 2 baterii AAA. se mai poate gasi telecomanda pentru el? daca da, unde?http://www.telecomenzi-shop.ro/articol/ ... C-779.html am gasit'o , cum pot afla daca este compatibila din moment ce pe televizorul meu scrie KITT? =(

Telecomanda aia nu merge la tv-ul tau. Al tau are 16 programe FARA afisare pe ecran sau cu afisare pe ecran? Daca este fara afisare pe ecran am eu telecomanda noua de vanzare. Contacteaza-ma pe PM.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines