Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Nokia tv cu TVPO-2066EM05_ajutor !

Recommended Posts

• 5 weeks later...
:nas: buna tuturor din pakate nam dat de capat a acestei televizor nokia euromono nici nam vrut sa deschid un nou topic ca navea rost ,acuma nu stiu ce inseamna punct negru pe topicul meu dar sper ca raspundeti.Asa, deci sa revenimla Tv-ul meu,am schimbat Tvpo proc. de memorie dar nu merge,sursa funktioneaza am schema in nas dar inca mai bilbii am scos citeva cond. pe la surs am mai schimbat la ele .Simtoma e in felul urmator,functioneaza sursa dar nu se aprinde ledu de standby,acuma intrebarea mea a fi proces. de TEA5040video daca ar fi defect desi e alimentat de 5,8v ,tvpo la fel tot asa ar avea simtomele? apropo se aude un usor fisiit in difuzor si cind insist la steker adica il bag in priza si il scot de repetate ori intra sonoru normal cu cablu dar fara imagine :cry: sper sa rezolv eun tv mic si tin la el as vrea sa pun in bucatarie

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines