Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

HR5707(29201-022.04A)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Acest traf are intrerupt pinul 10,se poate face o modificare ca sa nu il schimb?,in 10 alimenteaza un stabilizator de 12v,televizorul e un model vechi,blaupunkt IS 63-28 VT.Multumesc

daca poti bobina citeva spire pe traf o sa meargatrebuie sa respecti inceputul infasurarii si sa tatonezi cite spire iti trebuieiti sugerez sa incepi cu 6 spire de ce 6 spire ? pentru ca la 3 spire ai aprox 6 v dupa redresare cu o dioda si condensatam facut la un lg adaptare si merge totul e sa-ti incapa spirele si sa ai grija la inceputul inf.succes
Link spre comentariu

Acest traf are intrerupt pinul 10,se poate face o modificare ca sa nu il schimb?,in 10 alimenteaza un stabilizator de 12v,televizorul e un model vechi,blaupunkt IS 63-28 VT.Multumesc

daca poti bobina citeva spire pe traf o sa meargatrebuie sa respecti inceputul infasurarii si sa tatonezi cite spire iti trebuieiti sugerez sa incepi cu 6 spire de ce 6 spire ? pentru ca la 3 spire ai aprox 6 v dupa redresare cu o dioda si condensatam facut la un lg adaptare si merge totul e sa-ti incapa spirele si sa ai grija la inceputul inf.succes
ar fi simplu de bobinat,traful din 7=masa,pleaca toate cele 4 bobine,in 6,8,9,10
Link spre comentariu
Acest traf are intrerupt pinul 10,se poate face o modificare ca sa nu il schimb?,in 10 alimenteaza un stabilizator de 12v,televizorul e un model vechi,blaupunkt IS 63-28 VT.

Multumesc

daca poti bobina citeva spire pe traf o sa mearga

trebuie sa respecti inceputul infasurarii si sa tatonezi cite spire iti trebuie

iti sugerez sa incepi cu 6 spire

de ce 6 spire ? pentru ca la 3 spire ai aprox 6 v dupa redresare cu o dioda si condensat

am facut la un lg adaptare si merge

totul e sa-ti incapa spirele si sa ai grija la inceputul inf.

succes

ar fi simplu de bobinat,traful din 7=masa,pleaca toate cele 4 bobine,in 6,8,9,10

problema e ca nu stiu de unde ar fi mai bine sa incep sa bobinez,din 7=masa sau din 9,in pinul 9 am 20v redresat.

Link spre comentariu
Acest traf are intrerupt pinul 10,se poate face o modificare ca sa nu il schimb?,in 10 alimenteaza un stabilizator de 12v,televizorul e un model vechi,blaupunkt IS 63-28 VT.

Multumesc

daca poti bobina citeva spire pe traf o sa mearga

trebuie sa respecti inceputul infasurarii si sa tatonezi cite spire iti trebuie

iti sugerez sa incepi cu 6 spire

de ce 6 spire ? pentru ca la 3 spire ai aprox 6 v dupa redresare cu o dioda si condensat

am facut la un lg adaptare si merge

totul e sa-ti incapa spirele si sa ai grija la inceputul inf.

succes

ar fi simplu de bobinat,traful din 7=masa,pleaca toate cele 4 bobine,in 6,8,9,10

problema e ca nu stiu de unde ar fi mai bine sa incep sa bobinez,din 7=masa sau din 9,in pinul 9 am 20v redresat.

ori incepi din pin 10 spre masa ori de la masa spre pin 10

si nu conecta direct la circuite fa un test daca poti inainte sa vezi ce tens iese

si vezi sa fie stabila ,daca nu scimbi sens la infas

Link spre comentariu
Acest traf are intrerupt pinul 10,se poate face o modificare ca sa nu il schimb?,in 10 alimenteaza un stabilizator de 12v,televizorul e un model vechi,blaupunkt IS 63-28 VT.

Multumesc

daca poti bobina citeva spire pe traf o sa mearga

trebuie sa respecti inceputul infasurarii si sa tatonezi cite spire iti trebuie

iti sugerez sa incepi cu 6 spire

de ce 6 spire ? pentru ca la 3 spire ai aprox 6 v dupa redresare cu o dioda si condensat

am facut la un lg adaptare si merge

totul e sa-ti incapa spirele si sa ai grija la inceputul inf.

succes

ar fi simplu de bobinat,traful din 7=masa,pleaca toate cele 4 bobine,in 6,8,9,10

problema e ca nu stiu de unde ar fi mai bine sa incep sa bobinez,din 7=masa sau din 9,in pinul 9 am 20v redresat.

ori incepi din pin 10 spre masa ori de la masa spre pin 10

si nu conecta direct la circuite fa un test daca poti inainte sa vezi ce tens iese

si vezi sa fie stabila ,daca nu scimbi sens la infas

am reusit,am bobinat de la masa spre dreapta,9 spire,curent redresat intrare stabilizator 17v,totul pare in regula,multumesc mult.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări