Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

alimentare led & corector de ton


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Nu puteti vedea(o inscriptie la conectori + si -)daca nu cumva este alimentat simetric?Eventual o poza mai clara,sau scanati circuitul.Uitati-va,daca pinul 4,este legat la masa,sau are o linie de alimentare negativa.

este legat la minus,si are tensiune de alimentare simetrica. in poza sunt 2 randuri de fire R,N,A ,presupun ca alimentarea (simetrica) si in stanga mai sunt 2 fire(portocalii),pe cablaj scrie + si - ,alea nu stiu pentru ce sunt
Link spre comentariu

este legat la minus,si are tensiune de alimentare simetrica.in poza sunt 2 randuri de fire R,N,A ,presupun ca alimentarea (simetrica) si in stanga mai sunt 2 fire(portocalii),pe cablaj scrie + si - ,alea nu stiu pentru ce sunt

Da si eu cred ca are alimentare simetrica.Deoarece,Dvs.aveti o singura tensiune disponibila si nu cunoasteti schema montajului,eu cred ca cel mai convenabil ar fi un alimentator separat.
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări