Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Nokia 3310

Recommended Posts

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

banuiesc ca sursa e dusa, nu tine in sarcina... nu ar trebui sa coste mult la un service... cade destul de des la multe nokii, mai ales la 33-urile de la noi care sunt la a 10-a mana. pana si connexul vinde telefoane reparate drept noi.

• 2 months later...
Guest les paul ioan

eu lucrez cu ele de celemai multe ori este apa sau umezealatrebuie curatat foarte bine chiar si sub sursa cobba eprom etcnemai de cine stie :lol:

• 5 weeks later...
Am observat ca numai atunci cand vb se inchide ! In rest merge perfect!

Daca ar fi o problema de contact nu ar trebui sa se inchida si in rest ?

daca se inchide sporadic cel mai probabil este un termistor care este decalibrat, acesta pur si simplu se scoate afara, telefonul functioneaza si fara...

banuiesc ca sursa e dusa, nu tine in sarcina... nu ar trebui sa coste mult la un service... cade destul de des la multe nokii, mai ales la 33-urile de la noi care sunt la a 10-a mana. pana si connexul vinde telefoane reparate drept noi.

ce spui tu nu e de la sursa, este de la PA (power amplifier), acesta este alimentat direct de la Vbat

eu lucrez cu ele de celemai multe ori este apa sau umezeala

trebuie curatat foarte bine chiar si sub sursa cobba eprom etc

nemai de cine stie

:lol:

unde ai vazut tu eeprom in 3310 eu nu stiu :lol: , acesta este emulat in flash, poate vroiai sa spui ram, care este cu totul alta treaba.

apropo ti-ai rezolvat djvas telefonul?! sper ca da, altfel il bagam repede din nou aici pe banda... :wink:

• 1 month later...