Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cabluri Audio

Recommended Posts

• Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mai simplu il cumparai

1. Nu am de unde.2. Nu am incredere in nimic cumparat ca sint numai facaturi.3. Mai arunc si banii degeaba4. Imi place sa construiesc.

Dudi ti-ai pus cumva intrebarea ca pana si firele rasucite intre ele ar putea fi chiar o bucla de masa? :nebun:

Mai du-te pe la doctor si controleaza-te ca vad ca ai inceput sa vorbesti aiurea.

Pfffffai de mine ! stii ce bine se audeeeee !? :dsaf Are un sunet natural, clar si bine definit (56 la biceps) cu o dinamica mare (cit casa) si un timbru personal, inconfundabil.Distorsiuni sint atit de mici incit le vezi doar daca te uiti cu lupa.Bass-ul este profund si bine definit si parca bate in ritmul inimii iar la fiecare bataie iti da o lacrima din cauza bucuriei pe care o simti in suflet cind il asculti. Cu cit urci in frecveta cu atit iti da lacrimile mai mult. Mediile sint calde si bine definite, rotunjite la colturi, care emana o energie vie ce alina trupul si mingiie sufletul. Inaltele sint foarte fine si bine definite cu o acustica perfecta.Si ... am uitat sa mai spun ca e bine definit.

Pai e facut din 2 cabluri coaxiale de antena, beleste ochii aia mai bine ! :nebun: :ras:

Anten? de prins mu?te sau de care? Cablul de anten? are diametrul de 8mm, jackul ?la al t?u e de 3 jumate ?i firu' e cît el, dac? nu mai sub?ire. Hai s? ne min?im...