Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Discutii si un pic de magie legata de amplificatoare

danzup
 Share

Recommended Posts

Asta Erno Borbely este un parlamentar ungur de la noi sau ce e ?

:)Stiu ca tu esti asa mai glumet !Pentru toti care vor sa citeasca ceva spus de cel care a lucrat pentru Hafler , Motorola , Analog Device ,etc,etc.

Si ce crezi ca pricepe tinara generatie empetrei din toate astea? Lumea lor se reduce la mtv, radioul preferat pe fm si cine are ipod-ul mai mare.Chiar si pentru ceilalti banii nu se fac si copii nu se cresc in timp ce asculti muzica pe scule de xxxx(x) euro.

Si ce crezi ca pricepe tinara generatie empetrei din toate astea? Lumea lor se reduce la mtv, radioul preferat pe fm si cine are ipod-ul mai mare.Chiar si pentru ceilalti banii nu se fac si copii nu se cresc in timp ce asculti muzica pe scule de xxxx(x) euro.

Dar tocmai asta e frumusetea diy-ului : poti sa te inspiri din ce zic oameni care stiu ce vorbesc si sa-ti faci /realizezi un amplificator accesibil ...

:offtopic2 Profund zis...am 22 de ani, am un mp3player, dar nu ma sint in cazul "Lumea lor se reduce la mtv, radioul preferat pe fm si cine are ipod-ul mai mare." . Dar de tineri care asculta Radio Romania Actualitati si Romania Cultural ati auzit? De tineri care mai frunzaresc o carte ( de la anticariat ) si se duc (cand isi permit ) la o piesa de teatru ati auzit?Dar de tineri carora le place electronica, dar n'au $$$ sa dea 10 lei pe un tranzistor mai "smecker" cu care poti face nu-stiu-ce amplificator cu 0.000000001 % distorsiuni ati auzit?

Si eu sunt tanar, aproape la fel ca tine, si daca exista pasiune, se gasesc si bani(si nu, nu sunt fiul lu' tata si nici mafiot). E adevarat ca sunt tineri care mai si citesc si mai au si altceva decat par in cap, dar din pacate sunt cam putini, mult prea putini.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines