Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Schneider DTV3

Recommended Posts

Buna ziua , acest televizor Schneider CTV 2807 , DTV 3-70312/P are simptomul urmator : pe unele programe imaginea e alba doar unele contururi se pot deslusi iar pe alte programe nivelul de alb e mare dar totusi se poate descifra ceva din imagine doar ca e cumva negativat , acelasi fenomen e si pe scart . Sunetul e bun , meniul se vede normal . Atasez niste fotografii poate a mai avut cineva de-a face cu asa ceva . Multumesc pt. orice ajutor .

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

acest tvc este digital?denumirea nu-mi spune nimic.aceeasi problema am avut si eu la uin sharp digital.eu am banuit tunerul sau calea comuna pt ca cu o zi inainte ii refacuse cineva lipiturile la tuner(a luat in picioare cablul de antena si i-a dezlipit mufa de la tuner)dar s-a dovedit a fi placa digitala.toate masuratorile au dus la placa digitala.nu am gasit alta de schimb asa ca l-am abandonat.poate nu o fi asta si la tine pt ca e nasol(greu de procurat si cam scumpa).mai verifica si daca focalizarea este ok.bafta