Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

led matrix

Guest klyyn26

Recommended Posts

Guest klyyn26

salut! am gasit pe net o chestie foarte interesanta numita "LED CUBE"

.

as vrea sa fac si eu ceva de genu dar matrice de 10x10x10. ma poate ajut cineva cu o schema ceva?

am inteles ca se fac folosesc micricontrolere pt programarea "animatiei", dar mai mult nu stiu...astept si eu oi schema pls:D..;;)

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

salut! am gasit pe net o chestie foarte interesanta numita "LED CUBE"

.as vrea sa fac si eu ceva de genu dar matrice de 10x10x10. ma poate ajut cineva cu o schema ceva?am inteles ca se fac folosesc micricontrolere pt programarea "animatiei", dar mai mult nu stiu...astept si eu oi schema pls:D..;;)
daca te uiti cu atentie in dreapta videoului scrie .. si un situlet intri acolo si gasesti schema .. dar va fi greu deoarece nush cum vei programa .. de unu singur avr-ul :smt017

Guest klyyn26

dap stiu site-ul ala...dar pe mine ma intereseaza schema.am incercat sa il fac si eu pe cel de 3x3x3 cu acel minipov3 , dar nu ruesesc sa il programezam urmat si instructiunile producatorului, imi da o eroare de delay, am tot modificat dar nu merge:(sew pricepe cineva la programat microcontroalere? k sunt sigur k o sa ma lovesc de problema asta si cand o sa fac unu cub mai mare de 10 sau 16 :d

• 8 months later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Salut Sunt cu adevarat un incepator in domeniu :) dar sper sa ma ridic repede ! Intreabare : Pentru a scoate din ecuatie treaba programatorului mai simplu nu merge sa legi ledurile la o instalatie de brad de craciun ! Stiti ca si aia face la fel are anumite programe de aprindere a beculetelor Astept un raspuns Noroc !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines