Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Incinta cu mai multe frecvente de acordaj...??

Recommended Posts

Dreadboy, ar fi bine sa te uiti mai sus,sa vezi de unde a inceput toata discutia.Eu sustin in continuare ca incinta din poza are o singura frecventa de rezonanta.Chestia ca a pus 2 tuburi de diametre diferite,probabil a facut-o din ratiuni estetice.Tocmai de asta i-au iesit asa de lungi,pentru ca a folosit diametre mari.......Poate ca Vasile chiar ar trebui sa-ti stearga posturile,asta nu e atitudine de forumNtz,Ntz,Ntz............Tu dai bacul zilele astea si ai timp sa te certi pe forum cu lumea ???Stii cum facem.........Cosntruieste o incinta cu tuburi de diametre diferite si masoara-i impedanta intre 20 si 200 Hz.Asa o sa afli ce frecventa de rezonanta are.Cand o sa postezi rezultatele,atunci o sa ai ceva de spus...........P.S. Din cauza atitudinei tale (hot shot,wise ass.....crezi ca ma incanta pe mine ce diplome ai tu ??? ), nu vreau sa stiu mai multe despre incinta.Cauta si tu pe net. :twisted:Revin.M-am uitat la toate posturile tale si nu cred ca ai spus nimik constructiv pana acum :lol: Inteleg eu ca mai ai de invatat.Dar invatacelul tace si rumega.Si apoi vorbeste.

• Replies 17
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic