Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Victor Wooten


MifTy

Postări Recomandate

îmi explic? ?i mie cineva, ca la handicapa?i, cine e insul ?sta, ?i cu ce se m?nânc?????

c? uitându-m? pe situl lui m-am l?murit bu?tean... :smt017

 

am dat peste individu' pe trilulilu... e acolo o melodie pe care urechile mele efectiv n-o aud, îns? abia a început, ?i sim?eam o dr?g?la?? durere de cap, din ce în ce mai tare, pân? am oprit dr?cia de player...

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Orice difuzor este capabil sa redea orice frecventa. Ceea ce conteaza ins chimb e nivelul sonor la care o percepem noi.Ca si fapt divers, orice tweeter este capabil sa redea 20 Hz, dar frecventa este foarte atenuata comparativ cu celelalte astfel incat este acoperita si nu o percepem.La freelove basul este intr-adevar foarte jos. Folosind un soft cu care pot sa fac analiza in timp real pe gama de frecvente intre 10-21000 Hz pe bataia basului in majoritatea momentelor la 20 Hz avem cativa dB in plus fata de 50-60 hz, ceea ce pe aproape toate piesele comerciale tot ce este sub 40 Hz este foarte puternic taiat.

Link spre comentariu

Daca mie-mi aduce vre-unu orice argument tehnic irefutabil il cred. Daca nu, poate sa creada ca a descoperit nirvana audiofila...cu alte cuvinte mi se rupe!PS: Scuzati greselile de ortografie, dar sesiunea s-a terminat, si abea am terminat 10xTuborg Strong!Vorba aia: nemtii au inventat berea, danezii au perfectionat-o!!! :P :smt033

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
Vizitator calduramare

Pai sa revenim la subiect. Victor Wooten este considerat de foarte multi iubitori ai chitarei bass ca fiind cel mai bun bassist al tuturor timpurilor. Eu unul, l-as baga intre primii 5. Foloseste basurile Fodera, cu care nu ma mir sa scoata asemenea frecvente, iar la bass, acordajul este diferit fata de chitara normala, adica se poate ca o coarda sa fie mai jos.btw, daca va place muzica si nu zgomotul ascultati Victor Wooten. e un geniu.

Link spre comentariu
  • 6 luni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări