Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

statie akai am-u11 help me pls


Vizitator saga

Postări Recomandate

am o statie akai am-u11 care merge cu un stk 463 si am cumparat unu si nu a mers a mers juma de ora si mi sa ars partea stanga ... deci e o chinezarie .. pe statie nu am nici o problema care sa fi cauzat arderea finalului ... intrebarea mea este daca pot sa o inlocuiesc cu alt final compatibil care sa alimenteze in +/- 30 v help pls ...

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • 5 ani mai târziu...
Se poate clona cu componente discrete.

mda... dar schema lui interna? o gasesc in foaia de catalog?

Schema internă se găseşte, unele componente se modifică în funcţie de STK-ul din serie, dar se poate folosi şi o schemă simplificată. Cablajul se poate face la dimensiunea fostului STK şi cu cuprul pe faţă ca să rămînă textolitul ca suport izolator pe radiator. Evident trz finali se prind pe radiator izolaţi. Au existat astfel de montaje înlocuitoare de vînzare, preţul era cam ca al STK-ului în acele vremuri. De exemplu, o variantă a ce foloseam acum 20 de ani:

........................

poti sa pui in locu lui un chit sau doua format din TDA7294 1x100wati ca tda 7294 este pentru o boxa si rezista mai mult ca stkaul

1. Nu merge în acest caz din cauza schemei.

2. Nu scoate 100W TDA7294.

3. Nu e mai rezistent.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări