Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

vreau un sfat...sa cumpar amplif cu mosfet??


Vizitator mariannnn

Postări Recomandate

Vizitator mariannnn

Salut!am si eu nevoie de un sfat...am gasit tot pe forum saitul unui magazin virtual...(l-as scrie aici dar nu vreau sa para a publicitate)...?Amplificator audio 100W cu tranzistori mosfetDESCRIEREElementele esentiale ale acestui amplificator, sunt caracteristicile electrice si dimensiunile fizice foarte mici .Etajul final este construit cu tranzistori MOSFET in tehnologie HEXFET (IRFP240-IRFP9240), produse deprestigioasa firma *****************.Fiind un circuit cu simetrie complementara, acest amplificator prezinta distorsiuni armonice si de crossoverla valori foarte mici, ceea ce il face potrivit a fi implementat in aplicatii foarte diverse si de inalta calitate .Datorita proiectari foarte compacte, E - 100W este ideal a inlocui unele integrate specializate ca amplificatoare audio precum, TDA, STK, s-au poate fi folosit cu succes in amplificatoare de tipul HOME CINEMA2+1 sau 5+1 .?as vrea va rog sa imi dati sfaturi...[attachment=0]E-100W-2.jpg[/attachment]

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Vizitator mariannnn

nu stiu ce sa zic cu inchisul topicului...nu-i motiv asta...nu zic la plesneala dar chiar sunt incantat de elprod(sincer azi dim cand am deschis topicul nu am vazut cine sunt moderatorii, poate ca daca vedeam as fi ignorat pt ca era dimineata)P.S:unde ar fi trebuit sa deschid topicul...:d pe daciaclub?? :)

Link spre comentariu
Vizitator mariannnn

ideea e ca daca nu sunt bine informat nu cumpar...(nu dispun de multi bani si nu imi permit sa-i arunc pe fereastra)sa stiti ca deocamdata sunt la stagiul de ?cumpararea spatiului? (urmeaza: fundatie, ziduri, acoperis si finisaje:P )adica o sa va sâcâi sa imi spuneti si de boxe :prayer: :prayer:

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări