Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Salvati`l pe strutz !!

Guest strutz

Recommended Posts

lume lume !! aM O big PROBLEMA !! AM O PLACA SUNET c-mEDIA 8738 !! VREAU SA`MI FAC UN SISTEM 5.1 PT CAMERA FARA SA MAI PUN AMPLIFICATOARE !!cine poate sa`mi spuna cum sa leg boxele cu subwoferu` (CRATITZA)?? astept raspuns !!

• Replies 23
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Phantasy

nu ai cum sa faci asa ceva ... deoarece placa nu are AMPLIFICARE ... adica vei avea un semnal foarte slab .... mai pe romaneste , nu va merge.

ok!! faza asta aminteles`o!! dar daca as pune un amplificator da`mi si mie o schema cum sa le leg !! aporpo !! faza sa`ti favci CD`romu amplificator !! cu mufa din placa sunet !! cum e treaba ?

Guest Phantasy

nu merge strutz ... cu cd-rom-ul ... poate ai auzit de un amplif de computer ... care sa il pui in carcasa intr-un loc unde poti baga cd-rom-ul ... si atunci ai si amplificator ... :wink: nu e asa ?

exact asa !! zau :P !! OKE TREABA asta am inteles`o cu CD-ROMu ! dar imi da si mie cineva o schema explicita cum sa`mi fac Sub WOferu:::::::::::::::Adica !! doar cum leg::Dif - Amp`u - si cum scot iesiri pt sateliti din el !!

exact asa !! zau :P !! OKE TREABA asta am inteles`o cu CD-ROMu ! dar imi da si mie cineva o schema explicita cum sa`mi fac Sub WOferu:::::::::::::::Adica !! doar cum leg::Dif - Amp`u - si cum scot iesiri pt sateliti din el !!

Cred ca pt asta iti trebuie mai mult decat vointza :d Adica niste cunostintze minime de electronica.

ai dreptate !! ma documentez!! dar sa nu credeti ca nu`s in stare sa leg 2 fire !! dar diriga ema e de fizica ! si la ora dorm !! i fine nu asta conteaza dar cand vad pe schemele alea 100 de mii de legaturi ma incurc !! logic nu ?? :?: :!: :arrow: :lol:

Guest mamurus

Man, cred ca poti gasi destule informatii pe forumul asta pentru a-ti face un sistem care sa te multumeas cat de cat. Cred ca poti urmari subiectele despre TDA. Amplificatoarele astea au 2-3 piese si fac destul "zgomot". Si apropo, vinde cineva un CD-Rom care sa fie in loc de statie :idea: ? SI eventual sa scoata vreo 50W :?: :shock: