Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Am nevoie de oxidant pentru racheta


tudoran

Postări Recomandate

Am cautat peste si nu gasesc de unde sa cumpar un oxidant puternic.
M am gandit si la azotat de potasiu, dar nu sunt sigur daca ce am gasit este bun (https://depozituldeseminte.ro/product/krista-k-azotat-de-potasiu/?attribute_cantitate=1+kg&gclid=CjwKCAiAuOieBhAIEiwAgjCvciMXuHZpU8lNbNJgeotrd6r9xM1PnBEooLUBxZgBr-mJO7vRIddXKBoCc9gQAvD_BwE)

 

Ce alte chimicale mai pot folosi si de unde sa le cumpar (de preferat legal)?

 

PS: nu am o licienta de chimie

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zahărul tos poate fi utilizat ca şi combustibil de rachetomodele, în combinaţie cu un catalizator potrivit (azotat de potasiu pur).Nu dau idei oricui, unii pot folosi astfel de informaţii pentru a face bombe...deşi pe net găseşti uşor cam orice.

Nu vei găsi însă uşor substanţe specifice fabricării de explozivi sau materiale pirotehnice.Dar se pot găsi totuşi în lucruri banale.

Ar fi mai uşor să cumperi rachete de la furnizorii de pirotehnice şi să recuperezi pulberea propulsoare.

Chiar şi fabricarea fulmicotonului e la îndemâna oricui are acces la acizi tari.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări