Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

traf TVC UNIVERSUM

Recommended Posts

salut! pe sasiul in forma de trapez(aproximativ) este scris AC5. sasiul este orizontal pozitionat.defect traf , fisura si "scapa" . a mai fost carpit insa acum se impune schimbarea. si cauta seria lui , si cauta .... ca de obicei nu-i de gasit. sasiul banuiesc a fi FINLUX caci seamana cu un tvc FINLUX ce l-am reparat mai demult. dar nu sunt sigur. stie cineva ce sasiu este si ce traf linii are? poate aveti la lucru in momentul acesta asemenea tvc .spuneti-mi si mie, va rog frumos o serie sau ceva despre traf.

• Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

da acest sasiu este . intre timp am rascolit si eu baza cu SM de FINLUX si am gasit seria lui 5000 si a lui 5100. am urmarit daca traful are vreo notatie pe schema si am gasit = 473175=. am intrat la DIEMEN pe sit sa vad daca exista acest cod.rezultatul este HR7229. ce zici, oare acesta este cel potrivit? totusi am sa -l compar cu ce mi-ai indicat. multumesc mult ptr sfat si daca mai ai vreo parere , scrie-mi.