Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Vision Touch VTTV AND32

Recommended Posts

Salut! Am un TV de la Vision Touch care se restarteaza. Am incercat sa dau update la firmware de pe stick si tind sa cred ca am folosit un al firmware decat cel original si nu mai ruleaza nicio secventa de boot. Are cineva cumva un eMMC dump ca sa il pot scrie cu programatorul? Multumesc frumos.

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 22 ore, profimex a spus:

Oare dc sa folosit alt soft decat cel care trebuia 

pentru ca nu sa desfacut sa se vada mb .

La modelul acesta cel putin eu am intalnit 3 mb diferite

Pai daca era de meserie sigur stia acest aspect, acest model de tv este echipat cu multe variante de MB precum ai spus si tu, e bine totusi ca mai sunt si oameni din astia care strica, ca sa mai aiba si meserias-ul de lucru...:rade:

Acum 46 minute, modoran a spus:

Initiatorul zice ca vrea sa scrie emmc-ul cu programatorul, cred ca el e chiar "meseriasul", ca un simplu client nu foloseste programatoare ce costa mai mult decat tv-ul

Ce meserias e ala care cere soft emmc fara sa posteze mainboard si ecran, mai ales ca i-sa cerut si mai sus de catre colegul tehtronics....

Edited by Costica Tv