Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cum ne vom incalzi la iarna?

Recommended Posts

• Administratori
Acum 13 minute, BRANCA a spus:

Ce vor moştenii??

Clownul se bazeaza pe banii europeni... el viseaza ca va face cea mai libera tara in contextul in care minoritatile nationale din acel teritoriu(numit ucraina) sunt interzise chiar de el.

Zelenski: Ucraina trebuie să fie cea mai liberă, modernă şi sigură ţară din Europa. Reconstrucția nu înseamnă doar reclădirea zidurilor | Digi24

Dar hai sa nu mai vorbim de asta

• Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Citat

Zelenski: Ucraina trebuie să fie cea mai liberă, modernă şi sigură ţară din Europa. Reconstrucția nu înseamnă doar reclădirea zidurilor

Asta a luat-o pe vodka! :d

De asta as zice ca un control psihiatric si psihologic nu ar strica inainte de a unge pe careva in asemenea functii.

Acum 10 minute, Badman a spus:

Clownul se bazeaza pe banii europeni... el viseaza ca va face cea mai libera tara 

Acum 8 minute, Rammstein a spus:

În China și la bancă strâmbă din nas dacă vrei să schimbi euro în RMB, îți schimbă dar te întreabă dacă ai dolari. 

Pai da, si acum razbelul asta a fost mai ceva ca o gura de oxigen pt economia americanilor. La cat au tiparit in pandemie, daca nu era asta, inventau altul. Acum ne-au luat de la conducta ruseasca si ne-au mufat la conducta lor...de europeni vorbesc. Basca armament cumparam ca inecatii, de parca am conta in caz de nevoie, cu toate vechiturile ce ni le baga pe gat...banul sa iese.

Păi eu ce spuneam de înlocuirea unei dependenţe energetice cu o alta?

Mă uit la jocul de gleznă cu NATO şi mi-aduc aminte de o poveste reală din Buc.Îmi povestea cineva că socrul lui creştea porci,la casa aflată în periferia Buc.Ia într-un an doi purcei din stuful de la Tulcea.După un timp se vaită că sunt sălbatici,îi rod gardurile de lemn şi coteţu!Cheamă omu un "expert",se uită ce fac ăia şi dă "soluţia".A zis:"Bă,ăştia au prea multă energie şi n-au obiectul muncii.Luaţi un bulumac rotund şi băgaţi-l în ţarc".S-a aplicat soluţia.Porcii împingeau toată ziua bulumacu în toate părţile şi s-au calmat!

Mi-am adus aminte de asta,văzând că americanii au găsit soluţia "revigorării" NATO...Să fi avut asta în cap mai demult??

Acum 1 oră, Rammstein a spus:

Foarte putini cetățeni planetari știu că majoritatea tranzacțiilor internaționale se fac în dolari, nu în euro sau franci elvețieni. 

Stiu destul de multi ioropeni dupa incidentul Airbus (chinezii impinsi de ioropeni au strigat sus si tare ca vor ca si euro sa fie moneta internationala de schimb ca dolarul). Atunci, americanii,  ca sa ne dea o lectie la tot UE-ul au prabusit dolarul si cum toate se cumparau in $ si in conturi tot $ aveai, cei de la Airbus s-au trezit ca in loc sa mai cumpere 1,5 mp de tabla de aluminiu cu 10$ mai pot cumpara doar 1 mp de tabla. Stiu ca 5 directori au fost schimbati la Airbus si nici unul nu a putut face nimic (citisem interviul celui de-al 4-lea care desi era proaspat numit, spunea ca nu poate face nimic pana nu cresc americanii $). Astazi se pare ca roata s-a invartit si Airbus le-o trage tare de tot la Boeing :57

• Administratori
Acum 46 minute, BRANCA a spus:

"Gând la gând cu bucurie"...Se pare că nu ne-au şters ăştia inke creierii!

Inca nu la toti dar americanii si europenii sunt aproape pe terminate, urmeaza sa ne fie imaculat si noua neomarxismul si politicaly correct, mai asteapta si tu un picut...

Corectitudine politică - Wikipedia Cenzura peste cenzura pentru "bunul simt"

Neo-Marxism - Wikipedia Este propovaduit de anumiti zelosi mediocri care vor sa fie egali cu ceilalti pe care ii duce capul. Un exemplu eliminarea premierii elevilor la sf anului ca tot am vazut pe net o intreaga disputa pe aceasta tema, recent. Pana si la forumul ala obscur de la davos s-au adus in discutie idei neomarxiste

• Administratori

Adica ? Sti macar ce inseamna?

Citat

Sindromul Stockholm descrie comportamentul unei victime răpite sau captive care, în timp, începe să își simpatizeze răpitorul.

Ma vezi pe mine luind lumina ce la ceva "stapan" ? Eu observ niste aberatii si le spun pe nume, cine nu le observa este deja spalat pe creier. Dar... probail ai dreptate, am un "stapan" si acela sunt eu.

Greu sa discuti cu cei care traiesc in societati deja indoctrinate si care promoveaza aceste idei dar nu sunt vinovati, ei nu stiu asta... anumite aberatii par normale. 

• Administratori

Eu ma bucur sa sunt sunt batran si am sa ma car curand, macar nu am sa asist la acel show penibil ce va veni.

Bai, da' e greu de tot. Sindromul Stockholm e aplicat la toata Europa ca sa intre in Nato, ma mir ca nu s-a prins nimeni de metodologia aplicata. Zicea bine cineva: fiecare citeste ce intelege. 

Exemplu de Sindrom Stockholm in cazul Romaniei: dati in "arenda" pamant Ucrainei si intrati in Nato. A dat Constantinescu cu placere, si continuam sa ratificam "arenda" la fiecare 5 ani. Tot cu placere.

Cat despre cei care o tot dau cu indoctrinarea "well, it sucks", cum spune americanul.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines