Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cum ne vom incalzi la iarna?

Recommended Posts

• Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Are studii de profet. Cine is eu sa o caut de diplome?! 

In plus, era minora la timpul profetiilor.

Legat de studii... pe un ton serios, la mine in urbe, destul de continentala, de fo cativa 4-5 ani imi cam zguduie casa fiecare uragan din Caraibe. Nu era asa inainte.

Acum 5 ore, Badman a spus:

Am primit acelasi raspuns ca si calificarile lu greta :rade:

Daca as sti atatea cat vor altii sa fii stiut... eram mult mai destept azi. 

Uite ce zice Wiki despre calificarile ei:

"In 2019 she completed the 9th grade (the completion of lower secondary education in Sweden) with excellent grades, 14 As, and Bs in three subjects: Swedish, home economics and physical education."

Deci, e calificata ca de sfarsit de generala in suedeza, cusut si gatit (home economics) si sport. 

Daca nici acum nu satisface raspunsul meu, imi pare extrem de rau, sunt la limita incompetentei pe acest subiect.

NB: oricine poate fi lider de opinie, fara sa fie savant de renume mondial sau doctor Honoris Causa. Ideea de baza e sa gaseasca un microfon si o audienta.

Cum si eu pot emite o opinie, iat-o: prin felul in care a abordat problema climatica, probabil multi care ar fi crezut in explicatiile stiintifice acum sunt sictiriti numai cand vad poza ei. 

Se zice ca drumul spre iad e plin de bune intentii, inversa nu e valabila. Intentiile rele nu te duc in rai.

Si ca sa fie mai interesanta, are si niste afectiuni psihice (depresii, Asperger si alte celea, inventate pentru a evita a spune despre un copil ca-i prost crescut si rasfatat).

Acum 5 ore, Rammstein a spus:

Shalom

Stai liniștit că ieri a zis Rafila că între 7..10 august vom avea pe cocioc 10000 de infectari pe zi, cică trebuie să mai cumpere 23 milioane de vaccinuri, pe lângă cele 180 mil deja comandate. 

Amin 

De ce am avut eu o senzatie in urina de dimineata ca a spus cu totul altceva? Ce va mina in lupta? ce cistigati daca imprastiati tot felul de dezinformari?

Posted (edited)

Pe 19 aprilie 2022 :

Citat

Ministrul Sănătății Alexandru Rafila a declarat marți, întrebat despre achiziția de vaccinuri anti-Covid, că nu știe ce vom face cu ele pentru că România a achiziționat cantități foarte mari care depășesc capacitatea de stocare. Acesta a spus că dozele din luna ianuarie și februarie, aproximativ 6,5 milioane, au fost vândute în Germania și Ungaria, însă România s-a angajat să cumpere în 2022 și 2023 aproape 39 de milioane de doze.

:57

sursa:

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/sanatate/rafila-nu-stim-ce-vom-face-cu-vaccinul-pentru-ca-sunt-cantitati-foarte-mari-ms-putea-anul-trecut-sa-nu-accepte-achizitia-1911103

Edited by merck

Cantitatile de vaccin au fost distribuite in UE in functie de populatia fiecarei tari.
Interesant este ca majoritatea tarilor au avut nevoie sa mai cumpere vaccinuri pentru a acoperi cele 3 doze.
Romania vinde. Noi nu ne vaccinam. Ne-am prins ca este o facatura afacerea asta.
Asa cum ne-am prins ca trebuie sa facem in asa fel incat sa fim ultimii in Europa la orice capitol care reflecta normalitatea.
Tara de deosebiti.

Posted (edited)
Acum 37 minute, Liviu.Mihaiu a spus:

Cantitatile de vaccin au fost distribuite in UE in functie de populatia fiecarei tari.
Interesant este ca majoritatea tarilor au avut nevoie sa mai cumpere vaccinuri pentru a acoperi cele 3 doze.

Poti da cateva exemple de tari care nu au avut suficiente doze pentru a acoperi boosterul? Tu cred ca nu esti informat ca s-au aruncat (din motiv de expirare) zeci de milioane de doze! 

Today, the European Commission signed a third contract with the pharmaceutical companies BioNTech and Pfizer. It reserves an additional 1.8 billion doses on behalf of all EU Member States, between end 2021 to 2023. 

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_21_2548

Edited by merck

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines