Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Alpine CDE-133BT Update Fail

Recommended Posts

Buna ziua,

Detin un CD Player auto ALPINE CDE-133BT iar dupa un update de frmware nereusit acum imi afiseaza pe ecran UPDATE si ramane asa.

Pe aceasta cale apelez colegii de pe forum care ma pot ajuta cun un firmware, un .bin la memorii, orice.

Poate printre colegii de pe forum exista cineva care are prin atelier un astfel de cd-player si imi poate face o copie la memorii sau ma poate ajuta cu un sfat cum sa ies din acest loop.

Toate linkurile pe care le am fasit pe net sunt moarte.

Multumesc anticipat. 

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 5/30/2022 at 8:12 PM, zvasile said:

e un bug,luati legatura cu cei de la alpine,poate va ajuta cu softul,pe net am gasit doar pentru update prin bluetooth

am luat legatura cu reprezentanta Alpine Romania si mi au zis ca asa ceva nu exista, doar sa schimbe placa de baza si costa mai mult decat aparatul in sine.

singura solutie cred ca este cdul cu soft (cdul cu soft pentru aparat in sine nu pentru modulul bluethoot)

• 1 month later...

Buna ziua,

Dupa lungi cautari pe net am gasit bin-ul care se pune pe CD si se face updateul. Este singura cale de a iesi din meniul de UPDATE.

In ideea ca poate mai are cineva nevoie de acest firmware il postez si aici. (repet, foarte greu se gaseste, toate link-urile oficiale sunt moarte)

12MYBTEX3_R_51C7.rar

pai  , stimati  tovarasi ... in  tarile  bananiere  ,  majoritatea  reprezentantelor  sint  axate  sa  stimuleze  consumerismul , nicidecum  calitatea  ... doar  in  tarile  civilizate  reprezentantele  vin  cu  adevarat  in  intimpinarea  si / sau  ajutorul  clientului  oarecare  ... :rzb

Acum 22 ore, modoran a spus:

Si inca o data se dovedeste ca reprezentanta nu-i buna de nimic, poate doar sa-ti vanda altul nou eventual.

Mai exista un motiv, exista un individ pe olx care sustine ca detine cd-ul pentru update, dar solicita 150 ron in schimbul lui, in conditiile in care tot pe olx gasesti CDE-200BT (un model mai nou) cu 200RON.