Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Schema de pe cablaj


Postări Recomandate

Asa arata cablajul, o schema cu A723, doi tranzistori si un led. Plus tranzistorul de pe radiator.

 

y4mJkIk_3JaghWu9zZf3M55n6ZAYzqFkcuMU8Bf5

 

 

Cine vrea sa scoata schema primeste drept plata doua module, ca in foto de mai jos, adica radiator, tranzistor, cablaj, etc.

 

 

y4m2nBixhUVYC5hBVkYf-bVBzuI4lO-ODt-09Qdp

 

y4mgAbYCGP62cIIq5hBUUUqlBqbpe7b-Z-wOIJPt

 

Poate fi desenata de mana, dar sa fie completa, nu 6-7 fragmente pe care sa le imbin eu. Valorile componentelor doar acolo unde sunt vizibile.

Prioritate au clientii mei din topicul de la vanzari. Trimit cu Posta Ro, platesc eu transportul, cel ce munceste sa scoata schema ramane cu doua asemenea module.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

PCB-ul dublu placat are unele trasee ascunse parţial de componente, firele albe ce duc la tranzistorul de putere (şi nu numai), chiar numerotate fiind, nu ştim la ce pini duc.De mufele alea roşii şi albastre nu ştim ce rol au.Cred că aveţi glume în program....schema ar putea fi corect scoasă doar cu circuitul în faţă.Chiar şi aşa ar dura ceva.Dar s-o scoţi din pozele de mai sus e ceva demn de Mission Impossible..

Link spre comentariu

Am spus ca trimit DOUA circuite complete, cu radiator, tranzistor extern si firele alea albe, celui care vrea sa scoata schema. Si nu vreau inapoi ce trimit, mai mult, platesc eu transportul cu Posta Ro. Cine munceste, ramane cu "material" pentru doua alimentatoare reglabile.

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări