Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Terapie rife, aparat rife cu purtatoare microunde/ aparat rife cu purtatoare lumina/laser


Postări Recomandate

Revin dupa ceva ani in care am obtinut si ceva rezultate in acest domeniu.

 

Sub palaria mai larga de terapie Rife intra tehnicile de terapie prin rezonanta electromagnetica, prin aceasta metoda pot fi distruse virusuri, bacterii, paraziti, dar pot fi activate anumite molecule fara a le distruge folosind intensitati mai mici, si informatiza apa similar homepatiei.

 

Prin tehnica aceasta m-am ocupat strict de distrugerea organismelor parazite: virusuri bacterii, fungi, protozoare, metazoare.

Ca platforma pentru generarea frecventelor folosesc arduino conectat la un DDS, am mai multe modele de DDS,(se gasesc de vanzare sub denumirea de zapper, cu intentia de a fi utilizate in acest scop).

Eu am cerut soft in care se introduc  frecventele manual si sa permita secventierea.

Diferit de restul lumii am utilizat lumina rosie/ laser rosu modulat (650-638 nm) in total 5w putere luminoasa, modulat in impulsuri dreptunghiulare factor de umplere 50%. fronturi <10ns.

 

Metoda da rezultate verificat cu teste de antigen pentru diverse virusuri si bacterii, se negativeaza in 1-2 zile o zi la majoritatea virusurilor testate, 2 zile la bacterii, dar e anevoiasa, in unele cazuri necesita peste o ora expunere la o seventa de frecvente, cateodata mai multe ture, depinde si de individul tratat.

 

Frecvente folsesc mai mult Hulda Clark, si ETDFL in banda 300 khz-5Mhz precum si unele frecvente optimizate personal in functie de rezultatul testelor de antigen.

 

Am constatat ca armonica a treia a frecventelor Hulda este mai eficienta decat frecventa data in catalog, mai folosesc armonica a treia si pentru unele frecvente din catalogul ETDFL.

 

O scurta sinteza a rezultatelor: pentru virusul gripal folosesc doua frecvente 926500 hz si 1126830 hz, sunt doua feluri de virus gripal din acest punct de vedere.

rotavirus 940500 hz, dar asta e o frecventa care poate fi utilizata si la virusurile de tip ADN, ADN-ul in sine e stabil, e greu de distrus cu metoda asta, dar distruge ARN-ul dupa care sunt sintetizate proteinele virale.

Covid 19 merge si cu frecvente utilizate la rotavirus fiind inrudite, si cu frecventa 364000 Hulda sau armonica a treia a acesteia, dar am primit un set de frecvente in jur de 5MHz care merg mai bine si pe toate tulpinile, personal am folosit doar 4961644 Hz, a fost suficient, dar sut cateva perchi de frecvente.

 

Pentru gripa trebuie cam o ora repetat, pentru covid cate15min, rotavirus 30 min.

 

Pentru Helicobacter pylori care e o mare suferinta dupa ce s-a globalizat piata de alimente si au fost importate tulpini agresive din Asia de la 1059 khz wobble down to 1049 khz in pasi de 1 khz sau continuu timp total o ora.

 

In cazul Helicobacterului reinfectarea este frecventa,  imunitatea nu ajuta, poate insa sa se produca conjuncturi fericite cand vine un virus bacteriofag care il distruge sau alte tulpini de bacterii care il inhiba sau produc antibiotice eficiente impotriva lui, cand se intampla asta e bine de oprit aceasta terapie impotriva lui, altfel va continua munca de sisif.

 

Metoda cu lumina sau laser modulat este foarte anevoiasa, dar am descoperit ca daca folosesc purtatoare de microunde in jur de 10 GHz treaba merge mult mai repede, dar e nevoie de cativa wati oricum peste 40 dBm, si nu reusesc sa realizez un astfel de generator.

 

Am incercat un oscilator cu GAN fet la 15 Ghz si SIW care a oscilat, norocul incepatorului si a facut praf virusul gripal in cateva minute, dar m-i s-a ars tranzistorul deoarece n-am avut racire buna.

 

Pentru asta am nevoie de cablaj pe nitrura de aluminiu, deoarece tranzistorul e SMD mic 3x4mm si n-am altfel cum sa-l racesc, problema este ca doar in China Gasesc astfel de cablaje.

am o placuta de nitrura din un modul igbt ars dar cuprul e foarte gros nu-l pot coroda, s-ar putea grava la  CNC laser, dar n-am la cine apela, si trebuie facut test inainte sa nu tai si substratul de nitrura de aluminiu.

Sau poate un oscilator gata facut, dar nu la preturi de mii de eur tranzistorul este 50 dolari.

 

Multumesc.

 

 

.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

22 minutes ago, ionut120v said:

Ca platforma pentru generarea frecventelor folosesc arduino conectat la un DDS

Ce anume versiune de Arduino folosesti ?
Am incercat si eu dar rezultatele nu au fost pe masura asteptarilor pacientilor.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

corect am mai multe arduino cu mai multe DDS-uri, am si cu AD9851 si cu SI5321 penru ca astease gasesc de vanzare, am facut si una analogica cu UC3825 si condensator variabil cu aer, toateau functionat la fel.

 

Persoana care mi-a vandut un asttfel de kit, a facut covid si n-a reusit sa rezolve, versiunea mea cu lumina modulata a rezolvat-o in zeci de cazuri.

Personal si in familie am avut de mai multe ori aproape toate tulpinile care au circulat am rezolvat de fiecare data, prima as fost enterita virala cu varianta delta, cutest de antigen si PCR pozitiv din materii fecale, apoi cu omicron cand am fost la Bucuresti dupa baterii, tot enterita, astaa fost rapida dar aproape inofensiva, apoi deltacronul luat de la cineva din Arad cu ocazia vanzarii unui automobil electric, deltacronul a fost ceva mai aspra mai agresiva, avea tendinta sa dea o infectie generalizata, s-a rezolvat de fiecare data folosind doar frecventa de 4961644 Hz.

 

Din experinta personala frecventele de rezonanta sunt mai sus, din acest motiv radiatia folositatrebuie sa fie bogata in armonice, folosirea purtatoarelor de frecvente foarte mari, lasere sau microunde nu limiteaza contintul in armonice, acesta fiind limitat doar de fronturile impulsului, in cazul folosirii bobinelor sau electrozilor continutul in armonice este limitat de acestea, mai ales in cazul bobinelor unde di/dt este limitat.

 

Sunt studii pentru frecventele de rezonanta fundamentale ale diferitelor virusuri, pentru gripa ah3n2 este 6.8 ghz cu un fator de caliate in jur de10, destul de mic, din acestmotiv frecventa respectiva prinde si celelate virusuri gripale se alte virusuri cu ARN.

 

Cu microunde merge mult mai bine deoarece transferul efectiv de energie catre structurile tinta este mult mai bun. in cazul utilizarii laserelor transferul este foarte slab in jur de 1% din puterea utilizata.

 

Pricipiul calauzitor este acesta, trebuie o frecventa care sa fie absorbita de apa sa poata asigura transferul energiei, dar nu foarte tare, sa se propage pe o anumita adancime in tesuturi, lumina rosie si NIR se absoarbe  convenabil, se propaga destul de bine sa poata ajuge la toate tesuturile organismului, in cazul microundelor frcvente de 5-10 Ghz se absorb convenabil, se propaga suficient pentru aceasta aplicatie, la 20 GHz se absoarbe deja prea puternic.

frecventele pentru covid programul original, frecventa si timpul in secunde: Frequencies published by David Bourke:

https://www.spooky2icu.com/forum/ind...08/#post-16204
 


"List4=3512533.19=180,4961644.2=300,4967472.07=300 ,219533.33=180,310102.77=300,310467.01=300,1715.11 =180,1211.34=300,1212.77=300,"
"List4=3511123.61=180,4959653.11=300,4965478.63=30 0,219445.23=180,309978.32=300,310342.42=300,1714.4 2=180,1210.86=300,1212.28=300,"
"List4=3699025.13=180,2612537.11=240,2615605.76=24 0,231189.08=180,326567.14=240,326950.72=240,1806.1 7=180,1275.66=240,1277.16=240,"
"List4=793544.05=180,4731031.62=180,3345344.54=240 ,295689.48=180,209084.04=240,"
"List4=793570.1=180,4731186.94=180,3345454.37=240, 295699.19=180,209090.9=240,"
"List4=3518772.35=180,4970457.36=300,4976295.58=30 0,219923.28=180,310653.59=300,311018.48=300,1718.1 6=180,1213.5=300,1214.92=300,"
"List4=3513708.69=180,4963304.67=300,4969134.48=30 0,219606.8=180,310206.55=300,310570.91=300,1715.68 =180,1211.75=300,1213.17=300,"
"List4=3513591.11=180,4963138.57=300,4968968.19=30 0,219599.45=180,310196.17=300,310560.52=300,1715.6 3=180,1211.71=300,1213.13=300,"
"List4=3513473.53=180,4962972.49=300,4968801.91=30 0,219592.1=180,310185.79=300,310550.12=300,1715.57 =180,1211.67=300,1213.09=300,"

 

personal am utilizat doar 4961644, a fost suficient,

 

se pot folosi doar perechile

 

4961644,  4967472
4959653   4965478
4970457   4976295
4963304   4969134
4963138   4968968
4962972   4968801
4731031   4731186

covidul este printre cele mai sensibile, gripa e mult mai rezistenta, sa nu mai vorbim de bacterii, virusurile cu ADN sunt in principiu rezistente, dar poate fi oprita multiplicarea lor.

 

 

Link spre comentariu

va salutam dle Ionut; m-ar interesa in ce publicatii pot citi rezultatele obtinute de dvs.

Va multumesc anticipat .

Lipsa unui raspuns ( publicatie, an, nr ) nu ma poate duce la gandul ca anumite afirmatii pe care le-ati facut sa fie

dubioase/nesustinute . A-ti fi un candidat pentru termenul de troller .

Poate gresesc, poate nu. Astept noutati . Multumesc.

Link spre comentariu

Frecventele de mai sus au citata provenienta.

Rezultele sunt munca personala cu cele trei aparate, doua cu DDS si unul analogic, testele de antigen la-m efectuat personal in cadrul laboratorului unde lucrez, detinem in familia largita un laborator de analize medicale.

 

In afara de astea trei aparate am mai preparat alte aparate pentru cunostinte, (led modulat).

 

Pentru articolul cu privire la frecventa fundamentala de rezonanta a virusului gripal am primit acest link de la un user de pe un forum de specialitate.

 

https://www.researchgate.net/publication/237374252_Microwave_resonant_absorption_of_viruses_through_dipolar_coupling_with_confined_acoustic_vibrations

 

 

Frecventa de 926500 pentru virus gripal este in urmatorul document: English ETDFL 2020-2022, frecventa de 1126830 este armonica a treia a fecventei 375610 prezentata in versiunea anterioara a acestui document.

https://www.etdfl.com/wp-content/uploads/2020/04/ENGLISH-ETDFL_2020-2022.pdf

 

Frecventele pentru covid au linkul de unde pot fi descarcate, exista multe altele, dar cu astea am obtinut cele mai bune rezultate.

 

Frecventele pentru helicobacter sunt o adaptare personala a fecventei Hulda Clark, 353000, o banda in jurul armonicii a treia a acestei frecvente, optimizata in urma testelor de antigen desfasurate pe mai multi ani.

http://www.royal-rife-machine.com/Hulda-Clark-frequencies.htm

In cazul helicobacterului banda utila pentru o tulpina data este de 3 Khz la frecventa de 1 Mhz si 1 Khz la frecventa de 350Khz, banda este de 1 Khz, rezultat in urma testelor de antigen,, banda mai lata este pentru a acoperi variabilitatea genetica.

 

In afara de fecvente restul este munca personala, solutia cu lumina modulata este personala, am propus cu ani in urma acest aparat pe un forum de specialitate si au mai construit si alti utilizatori de acolo.

 

Restul sunt informatii generale de fizica, spectrul de absorbtie al apei in microunde, infrarosu si vizibil.

 

Am postat in acest forum in speranta ca gasesc ajutor pentru sursa de microunde de 38-40dBm, dar constat ca lumea este interesata si de rezultale muncii mele.

 

Link spre comentariu

In general o marime fizica care reflecta ceva are o unitate de masura  . In postarea dvs , aceasta lipseste .

Sa va dau elemente din primul articol researchgate, publicat in 2009 . o componenta a virusului enteric EV71 (virionul) admite un dip de absorbtie la 45 Ghz(gigaherti);

pentru un virus respirator tip A ,acest lucru se poate intimpla pe la 12 Ghz.

As fi surprins placut sa aflu ca  aveti metodologia/dotarea pentru lucru la astfel de frcevente.

PS  zilele trecute Israelul a lansat tehnologia  Iron Beam (https://en.wikipedia.org/wiki/Iron_Beam ); acesta sterilizeaza toate virusurile si mai mult decit atit.

Link spre comentariu

Lasand la o parte tehnologiile indicate, eu ma intreb ce efecte secundare au aceste aparate.

 

Nu neg (caci nu am cunostintele necesare) randamentul acestor aparate sau metodologiile discutate. Un singur lucru e clar: testarile in medii necontrolate nu valoreaza nimic, cu atat mai putin daca nu sunt validate de entitati independente.

 

Aceste tehnologii si metode (zise azi) neconventionale nu au raspindirea necesara in lumea medicala din multiple motive: nu se mai folosesc cobai umani asa de usor, nu sunt masurabile efectele secundare, si naiba te ia daca te da vreun pacient in judecata (daca ati uitat de Theranos, firma de miliarde si degeaba)... si asta chiar daca rezultatele asupra virusurilor sunt masurabile (eu il cred pe colegul OP cand zice ca au functionat, nu am motive sa nu il cred).

 

Sper ca colegul nostru sa lucreze responsabil si aparatele lui sa isi faca treaba. Cablaje de aluminiu in China sunt la indemana oricui, nu cost nici o avere, deci chiar nu inteleg ce cauta colegul aici, sa proiecteze PCB-ul si sa dea comanda. Daca insa nu stie sa proiecteze un PCB, apoi asa sa puna problema, sa puna schema aici si deja e un punct de plecare.

 

PS: fronturile alea de sub 10ns sunt o reusita frumoasa in regim de amator.

Link spre comentariu

Exista posibilitatea de efecte adverse, din acest motiv fiecare le utilizeaza pentru uz personal.

Nu se poate face o afacere din asta din motivele expuse mai sus, daca s-ar putea face, finantarea ecchipamentului ar fi rezolvata.

In principiu ar putea produce ceva damage structurilor proprii ale organismului, mai ales daca sunt utilizate frecvente necunoscute.

In cazul in care sunt folosite frecvente cunocute care au efecte asupra unor organisme altul decat omul, riscul de damage asupra omului este limitat, deoarece probabilitatea ca structuri diferite sa aibe moduri de rezonanta superpozabile este mica.

 

Utilizarea acestor tehnologii vine in urma unor analize risc/cost-beneficii.

La capitolul cost e ok (la chimicale nu e doar costul propriuzis ci si cheltuelile cu transportul, si poluarea cronica a organismului).

 

La capitolul beneficii depinde de fiecare, personal am doua persoane moarte de cancer digestiv asociat infectiei cronice cu Helicobacter pylori, din acest motiv munca mea s-a concentrat pe acesta bacterie.

Helicobacterul e o problema nasoala, daca folosesti antibiotice trebuie sa stai intr-un glob de sticla si sa maninci mancare sterilizata altfel nu rezolvi, nici asta nu e ideala, e o munca de sisif la o medie a reinfectarilor de 1 la 2 saptamini, daca iei antibiotice in ritmul asta permanent mori otravit.

Remediile naturale nu sunt eficiente la toata lumea, la mine mierea de manuca nu merge si nici nu-i ieftina, faina de roscove merge doar ca prevenire, nu opreste o infectie, si doar daca le adun personal, aia din comert n-are nici un efect in cazul meu. pilorixul din farmacie nu ma ajuta cu nimic, remediu homeopat nosod, nu se mai gaseste.

 

In cazul virusurilor alte tehnologii accesibile nu opresc o infectie in curs (or fi astfel de tehnologii problema este costul), asta presupune sa induri toate suferintele ocazionate de o astfel de infectie, implica o analiza risc potential versus suferinta care provoaca repulsie.

Am expriente personale neplacute cu diverse virusuri a caror identitate am confirmat-o prin PCR (nu e o investigatie ieftina)

 

Experinta castigata nu se refera doar la tehnica in sine ci si la managementul interactiunii cu parazitii patogeni.

In cazul virusurilor poti controla infectia pentru a obtine o imunitate imbunatita, de multe ori esti mai castigat decat daca distrugi virusul in totalitate.

In cazul bacteriilor depinde de la caz la caz, metoda asta expune antigene ascunse in interiorul bacteriei fapt care asigura o imunizare mai cuprizatoare si mai puternica.

In cazul unor protozoare imunitatea poate sa nu ajute, chimicale care sa le distruga nu sunt, sau sunt extrem de toxice.

 

Personal nu promovez neaparat metoda, pot expune cateva probleme supatoare date de aceste virusuri, bacterii, protozoare fiecare alege cum le rezolva.

 

In legatura cu virusurile gripale personal am suferit de encefalita persistenta care i-mi dadea frison si pe caldura, am confirmat virusul prin PCR.

Helicobacter pylori leziuni care se pot asocia cu cancere digestive nespecifice. infectii confirmate prin teste de antigen.

Trichomonas vaginalis inflamatie cronica a prostatei cu valori la PSA si free PSA la limita si dificultati de urinare, tata are asa ceva, probabil de la el l-am luat, confirmat prin examen microscopic la microscopul cu contrast de faza.

 

Cat despre proiectare cablaje ma descurc greu, si mai greu cu formatul fisierelor, ce trebuie creat.

 

Sunt interesat sa mi-l proiecteze cineva, dar totul depinde de cost, si cat ajunge nota totala, proectare-executie-livrare.

e vorba de cablaj ceramic de tip AlN nitrura de aluminiu, conductor cupru, grosime standard 70 microni, problema este ca trebuie dinsiunile exacte se utilizeaza pentru microunde, asta presupune mai multe incercari, deci cheltuieli suplimentare.

Dispozitivul de care am nevoie este un oscilator de preferat cu dielectric, deoarece este acordabil si un amplificator de putere pe acceasi placuta ceramica in jurul frecventei de 10 GHz. care sa scoata 38-40dBm.

Am facut cateva incercari si am stabilit tranzistoarele care le voi folosi, am nevoie de o solutie fara gauri si viasuri in placa ceramica deoarece astea sunt foarte scumpe.

 

.

 

Link spre comentariu
5 hours ago, ionut120v said:

testele de antigen la-m efectuat personal in cadrul laboratorului unde lucrez, detinem in familia largita un laborator de analize medicale.

In aceste conditii nu inteleg cum de nu se gasesc in firma familiei cateva sute de euro pentru a putea sa platesti proiectarea si sa comanzi cateva cablaje.
Sunt cheltuieli deductibile (cercetarea). Ba chiar cred ca usor s-ar putea obtine si ceva finantare externa.
 

Link spre comentariu

Nu m-am incurcat sa cer bani la sora mea pentru asta, nu ne-am inteles la bani nici pentru lucruri mai prozaice cum ar fi niste automobile electrice.

Nota bene, a folosit si ea aparatele astea sa scape de candidoza.

Varianta cu microunde o folosesc mai mult pentru a elimina helicobacterul de pe mancare deoarece aia cu lumina modulata merge foarte greu, practic e nevoie de expunere continua mai multe ore.

 

Revenind la cablaje, sunt doua mari grupe in fuctie de natura izolatorului:

 

Cablaje pe substrat organic: FR4 cel mai folosit si ieftin, nu se poate folosi la microunde si radiofrecventa,

                                                R-xxx Rogers se pot folosi la microunde si radiofrecventa, dar conduc prost caldura nu se pot folosi la aplicatii de forta, telefoanele tabletele si laptopurile sunt realizate pe astfel de cablaj.

 

Cablaj pe substrat ceramic: alumina Al2O3 conduce relativ prost caldura si este higroscopic

                                               nitrura de aluminiu ALN conduce de 10 ori mai bine caldura ca alumina si nu absoarbe apa, este prima alegere pentru aplicatii de microunde de forta, se poate folosi si la aplicatii de forta de joasa frecventa si tensiune mare, surse, invertoare, e mai bun decat IMS-ul (insulated metal substrate).

 

IMS este un cablaj cu izolator organic laminat pe un substrat metalic de obicei aluminiu, se foloseste la aplicatii de forta obisnuite surse, invertoare, dar izolatia fiind subtire cedeaza realativ usor, am o gramada de placi luate foc pe acest motiv, fie ia foc o componenta si strapunge izolatia, face arc si da dauna totala, fie se umezeste, conturneaza si ajunge la acelasi rezultat, fie cedeaza in timp din cauza temperaturii si a tensiunii mari.

 

ALN emai bun decat IMS chiar si pentru aplicatii de forta comune, nu am vazut astfel de placi distruse, se asaza pe un radiator cu ajutorul unei paste termocoductoare.

 

Din cate observ am sanse minime sa realizez un astfel de cablaj, exista oferte doar in China desi cred ca se produce si in alte parti, poate sa procur un blank sa-l corodez singur, deoarece nu e complicat, sunt doar doua tranzistoare si cateva componente pasive, cu siguranta va necesita mai multe incercari pana va iesi ceva functional.

Editat de ionut120v
review
Link spre comentariu

Trebuie sa recunoastem ca terapia asta nu imobogateste pe nimeni, din acest motiv e criticata.

In domeniul serviciilor medicale pastila este singura care aduce bani fara cheltuieli suplimentare din partea providerilor, o prescrii si larevedere.

 

In ultima vreme piata suplimentelor a luat amploare in comparatie cu piata medicamentelor de sinteza, deoarece oamenii au devenit mai constienti in legatura cu efectele nocive ale chimicalelor, iar pe unii nu-i lasa constiinta sa se bage in mizeria asta, dar vor totusi sa faca bani, piata de suplimente fiind solutia la indemana.

 

Ca individ realitatea se vede diferit, sa presupunem ca faci o viroza, covid de exemplu si zaci si iesi paruit din treaba asta, i-ti bagi picioarele in toti si toate, i-ti dai demisia si nu mai vrei sa auzi de nimeni si de nimic, ai varianta asta, sau sa incerci altceva, terapie Rife de exemplu, personal am obtinut rezultatele dorite, evident experienta conteaza, daca m-as fi apucat acum cu siguranta nu as fi avut rezolvare nici pentru covid nici pentru alte infectii.

Editat de ionut120v
review
Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări