Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Dimensiuni anexa casa de tara


Ujio

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

În cazul de față, (adică nu există etaje/ mansarda sau subsol), amprenta la sol e aceeași cu suprafața desfășurată. Măsori la exterior cât are lungime ori lățime și dacă are mai mult decât acei 22mp din acte, înseamnă ca nu s-a respectat proiectul (dacă a avut proiect). Mai e varianta ca inițial sa fi fost pe proiect doua camere micuțe  în total 22mp, după ce s-a încheiat lucrarea cu recepție și intabulare s-a mai extins cu încă o camera fără acte. Pe la țară se poartă...Oricum vorbim de anii '70-'80.

Editat de marius75
Link spre comentariu

Cum spuneam mai spus,intuitiv am masurat cum trebuie.Din 3 anexe ale casei,toate sunt mai mari decat scrie in acte.Fostul proprietar a fost multi ani viceprimar,asa se explica abuzurile.Cum am fost om al legii prea multi ani,vreau sa dorm linistit,le voi face conform dimensiunilor.Ramane sa sparg banca potrivita,dar asta e alt subiect...:freaza:Multumiri pentru raspuns si tie...

Link spre comentariu

Acele anexe trebui sa fie trecute la C2 C3 C4 în cartea funciara, de curiozitate cum sunt trecute, cu acte sau fără acte? ( apare in coloana din dreapta). Desi după cum spuneți ca diferă măsurătoarea reala față de cea din acte, cred ca nu aveți cadastru nou făcut. 

Editat de marius75
Link spre comentariu
La 10.01.2022 la 18:51, Ujio a spus:

Inexact,dau tot jos,lemnu ce rezulta il bag in sobe(ca tot bate cimpii lumea p-aici ca ma incalzesc cu nuiele sau similare:85,macar citind ca am pastrat stejar pentru gratar rezulta nu m-as putea incalzi cu nuiele,dar ma rog-fiecare deduce cit poate).Apoi torn o fundatie,mai lata incit sa rezulte si alee pietonala in jurul anexei si ridic peretii din bca,am un Dorel cu ziua.

Acoperișul ce faceți cu el,îl ridicați cu vinciuri pe un schelet provizoriu până construiți pereții și temelia?

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări