Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

caut leduri ieftine

pid

Recommended Posts

caut si eu aproximativ 700 leduri rosii rotunde 5mm superbright (pentru un ceas cu afisajul mai mare) si ma intereseaza unde se gasesc cele mai ieftine leduri... eventual magazin onlineam vazut la capodimonte de 5 mm, 1500mCd, 40grade cu pretul (fara transport) de aproximativ 3000 lei vechise gasesc mai ieftine?

• Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

caut si eu aproximativ 700 leduri rosii rotunde 5mm superbright (pentru un ceas cu afisajul mai mare) si ma intereseaza unde se gasesc cele mai ieftine leduri... eventual magazin onlineam vazut la capodimonte de 5 mm, 1500mCd, 40grade cu pretul (fara transport) de aproximativ 3000 lei vechise gasesc mai ieftine?

nu ai incercat sa le dai un mail sa vezi daca iti fac vreo reducere la asemenea cantitate?

imi trebuie ceva mai mare adica 20 led pe segment la leduri ieftine ma refeream led mai ieftin de 0.3 Lei dar cu caracteristici similare.. adica un adaos comercial mai mic la cantitate mare (700 bucati)am gasit si leduri la 0.1 Lei din cele vechi din plastic rosu (nu incolor) dar la cata lumina dadeau.. nu se vedeau cu siguranta intr-o zi insoritala capodimonte la mai mult de 801 leduri iesi la 0.276 Lei pe led (referitor la ledul din primul post (HB5-435AOR-C) deci nu e mare scofala

eu voiam cu 20 leduri pe segment adica 2 randuri de cate 10 bucati distantate cu 5mm intre ele asta inseamna ca un segment are 2cm latime si 10cm inaltime, deci un digit are aproximativ 22cm inaltime si 10cm latimeledurile voiam sa le pun pe o placa de plastic opac (cu despartituri intre segmente) si sa fac circuit imprimat doar in spatele segmentului (nu tot digitul)as vrea sa se vada de la o distanta de minim 50metribtw: daca are cineva sfaturi cu realizarea unui astfel de afisaj sunt binevenite !