Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Philips pfl6057h/12

Recommended Posts

• Replies 13
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 37 minute, yokoono a spus:

Parerea este ca inainte de PFL mai scrie ceva.

le e greu unora a scrie toate detaliile,dupa care reproseaza ca nu sant ajutati

oricum ala e un chasis predispus la probleme procesor sau bile procesor,reflow nu prea ajuta,daca are noroc cu ceva probleme 12v mainboard,sa gasesti un mainboard la un pret bun si sa functioneze mai multe luni,e cu noroc

La 05.01.2022 la 14:10, cornel b a spus:

Am acest televizor ledul de stembay e stins după cel bag in priza la 3 minute începe sa licare de doua ori dispare 4 secunde iar licare și tot așa am verificat tensiunile sunt ok  sa fie din soft sau din lămpi . Aștept o părere va multumesc mult

Are si colegii dreptate:

1. Nu ai postat modelul de tv corect !

2. Nu ai postat sasiul

3. Ai bagat in "ceata" forumul, ca tv-ul are lampii, gresit !!!, ecranul are backlight EDGE......cred ca am si placa functionala, dar cum eu nu prea vand din placi, las pe colegul iuliantv sa-ti faca o oferta buna daca are placa ok la vanzare......

Nu vand, nu dau, n-am n-am nu d-au..auuuuu....:rade:

Edited by Costica Tv
Acum 23 minute, Costica Tv a spus:

Are si colegii dreptate:

1. Nu ai postat modelul de tv corect !

2. Nu ai postat sasiul

3. Ai bagat in "ceata" forumul, ca tv-ul are lampii, gresit !!!, ecranul are backlight EDGE......cred ca am si placa functionala, dar cum eu nu prea vand din placi, las pe colegul iuliantv sa-ti faca o oferta buna daca are placa ok la vanzare......

Nu vand, nu dau, n-am n-am nu d-au..auuuuu....:rade:

am avut vre-o 4,unul sa vandut,unul sa montat,2 defecte

Acum 4 ore, adydep a spus:

Are șasiu de RABA.

Corect !, :aplauze:aplauze:aplauze,(pentru gluma buna), intre timp poate apare vreun "destept" sa de-a si rezolvarea, avand in vedere ca initiatorul topicului nu a specificat ce era important......., fapt ce te determina sa nu d-ai raspuns, decat pe masura raspunsului/ intrebare postat !!

Edited by Costica Tv

Îmi cer mi de scuze ați avut dreptate nu am spus șasiul  este qfu2.1eLa. Am avut niște probleme cu cel mic și a trebuit sa plec cu el la spital  . IMi cer scuze  și va multumesc pt interes am rezolvat pe moment cu suflanta cu aer cald pe procesor  încă o data va multumesc din suflet 

Acum 6 ore, Florinel TV a spus:

Cred ca are sasiu QFU2.1E LA 

Acum 2 ore, Costica Tv a spus:

Corect !, :aplauze:aplauze:aplauze,(pentru gluma buna), intre timp poate apare vreun "destept" sa de-a si rezolvarea, avand in vedere ca initiatorul topicului nu a specificat ce era important......., fapt ce te determina sa nu d-ai raspuns, decat pe masura raspunsului/ intrebare postat !!

Deci am avut dreptate , nu este asa Costica 

Acum 3 ore, Florinel TV a spus:

Deci am avut dreptate , nu este asa Costica 

Ce sa fie asa?, iti dai seama tu ca meserias ca daca am facut reflow la cel putin 20 de placi si nu sa intors niciunul. ideia era ca userul nu a postat ce trebuie, ca sa primeasca un raspuns......

Oricum nu tine mult ce a facut el......se face reflow profesional si tine 100 de ani. asta daca se "incadreaza" in tipar, nu mai mult.....:rade:

Edited by Costica Tv