Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Sharky

Cenzura youtube?

Recommended Posts

Am facut un filmulet prin care masuram daca motorul trage aer fals pe undeva printr-o metoda eficienta si demna de ultimul dorel.

https://www.youtube.com/watch?v=cm2Ri8lth2k

Cum am postat si aici pe forum bineinteles ca a aparut si prostu satului sa comenteze pe youtube ca imi bat joc de masina si altele.

Un roman intreg mi-a scris.

Ii raspund ca probabil ca e unui dintre oligofrenii de pe aici si ca ma bucur ca videourile mele il deranjeaza.

I-am si dat like la comment, si l-am paste-uit prietenilor ca nivelul de ura(si penibilitate) era prea mare ca sa il tin doar pt mine.

Azi iar mi-a scris de dimineata ca de ce am facut asta, si i-am raspuns ca am facut asa ca sa se mire prostii.

Totusi comentariile au disparut, fara sa primesc vreo notificare sau ceva.

Nu sunt youtuber nu urmaresc vreo faima, dar ma distreaza chestia asta cu politically correct.

Sa fie cenzura automata de vina?

PS In caz ca ma intrebati ca de ce am scris in engleza e ca am primit intrebari si de pe forumuri externe si in felul asta ajut mai multi oameni.

Oricum tehnic se intelege ce fac acolo, iar tehnica e limba universala...pt cine o intelege.

Trebuie să fii Tiktocăr, degeaba ai iutub d'astea :rade:

Ai incitat la ură, chit ca aveai dreptate, nu (mai) ai voie să le spui ăstura pe nume, darămite să îi faci pe față :)

Se simt jigniți, panseluțe.. 

Edited by maresaldeflota
le, ai....

Strâmbau unii din nas când am zis că inteligenţa artificială se bagă tot mai mult în viaţa noastră!Asta lui Sharky e o "aromă" de cenzură!

Cred că se va ajunge la un "dicţionar" sau "îndreptar" cu ce termeni nu ai voie,sau chiar ce propoziţii,fraze nu sunt admise!

Nu mai vorbesc de termenii ăia ce au "legătură" cu "terorismul": armă,explozibil,cartuş,etc,etc,la care,programele automate,te bagă în vizorul Meliţiei sau Secului...

Asta este...... au un soft care rade tot ce deranjează virginele sau te raportează prostul cătunului, până la urmă este o entitate privată, la fel ca acest forum, trebuie să fii de acord cu termenii și condițiile. 

Să vezi pe FB ce pauze încaseze pentru orice fel de nimicuri. 

YT, FB, grupurile, forumurile, au întotdeauna niște caporali:85care de multe ori fac exces de zel, bine...... se și laudă la ei pe uliță când beau o bere la plastic..... ce cool sunt ei și cum l-au pus cu botul pe labe pe x sau ț. 

Edited by Rammstein

Acum 29 minute, Rammstein a spus:

Asta este...... au un soft care rade tot ce deranjează virginele sau te raportează prostul cătunului, până la urmă este o entitate privată, la fel ca acest forum, trebuie să fii de acord cu termenii și condițiile. 

Să vezi pe FB ce pauze încaseze pentru orice fel de nimicuri. 

YT, FB, grupurile, forumurile, au întotdeauna niște caporali:85care de multe ori fac exces de zel, bine...... se și laudă la ei pe uliță când beau o bere la plastic..... ce cool sunt ei și cum l-au pus cu botul pe labe pe x sau ț. 

Dar nu vi se pare totuşi că pe orice comunitate virtuală, forum, feisbuc sau ce vreţi, oriund te uiţi găseşti tot felul de mârlani cu limbaj de mahala şi pe deasupra şi agramaţi ?

Oare asta să fie starea noastră ,,naturală,, ca naţie, mârlănia şi înjurăturile ? De mulţi ani nu mă mai uit la filme româneşti, din trei replici două sunt înjurături sau vulgarităţi.

Acum 4 minute, validae a spus:

De mulţi ani nu mă mai uit la filme româneşti, din trei replici două sunt înjurături sau vulgarităţi.

Nu sunt singurii, doar ca trivialitatile din engleza nu zgârie asa rau la ureche, plus ca nu sunt traduse ca atare... au avut de unde se inspira și ai noștri, și unde mai pui ca nici nu trebuie multa minte pt asemenea repertoriu. 

Acum 21 minute, validae a spus:

Oare asta să fie starea noastră ,,naturală,, ca naţie, mârlănia şi înjurăturile ? De mulţi ani nu mă mai uit la filme româneşti, din trei replici două sunt înjurături sau vulgarităţi.

Da in viata reala este cumva altfel??? In plus trebuie sa adaugam si consumul de alcool care favorizeaza marlania si injuraturile. 

Acum 31 minute, validae a spus:

HAi sa o luam altfel, intra unu dintre retardatii de teapa lui Nepulea Corneliu si baga ceva comment aiurea ca de ce am facut aia?

Eu ii raspund ca : "Sa se mire prostii!".

Bun, nu ma deranjeaza ca youtube a taiat, doar subliniam cat de penibila a ajuns situatia in ziua de azi. Chiar asa de ofensati sa fim?

Azi maine nici Buna ziua nu poti sa dai ca e ofensator ca in dialectul papuasilor inseamna ceva legat de organu bivolului. (exemplu inventat)

Cine stie unde ajunge in stilul asta in viata de zi cu zi. Nu azi, nu maine, dar cine stie peste 30 ani unde ajungem.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines