Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Sfat achizitionare filetanta cu acumulator

Recommended Posts

Apropo de McAllister, nu e nevoie sa cumparati alti acumulatori de la acea firma. Vedeti ca gasiti pe site-urile de anunturi celule 18650 la 5-8 lei bucata, recuperate din laptopuri, trotinete, celule de calitate si testate. Desfaceti acumulatorii, inlocuiti celulele si aia e. 

Edited by robert1000
  • Replies 16
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe moment nu ma intereseaza sa investesc, ambele le-am cumparat in 2008 cand lucram ceva si  imi trebuiau, acum sunt doar pt hobby. Intai am luat bosh-ul de ocazie dar ca sa fiu sigur ca nu ma lasa am mai luat de back-up si mac allister noua. 

Diferenta de putere n-a fost intre ele doar ca mac allister are percutie si trei viteze dar a fost facuta din materiale proaste, cauciucurile si plasticurile de aderenta de pe ea si mandrina se descompun si lasa urme pe maini la folosire plus ca e defecta frana la oprire si de asta prefer sa o folosesc mai rar.

Pe celule li-ion nu ma apuc sa fac schimbare, daca le incarc si le folosesc imediat mai duc putin insa a doua zi sunt moarte, Mai am una de 18v care o refuza incarcatorul cu toate ca i-am pus la un moment dat in serie diode de egalizare la incarcare pana la 24, o incarc separat cu o improvizatie dar trebuie supravegeata sa nu se incalzeasca, etc.

Edited by c_anicai