Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
dan cod

Anticorpi neutralizanti sarscov2

Recommended Posts

Eu sunt vaccinat din ianuarie,cred că nu ați avut pe nimeni din familie cu covid în stare gravă de nu credeți. Sunt persoane care au o formă ușoară dar sunt și persoane care fara tratament nu scapă. Eu am avut anul trecut, nu am fost in spital, nu am avut afectați plămânii dar numai eu știu cum a fost. Vreo două zile chiar fără miros, verificam la sticla de acetona și nu simțeam nimic, după vreo săptămână de tratament am inceput să mă simt mai bine, dar vreo trei luni oboseam, și transpiram de credeam că nu este adevărat. Socrul meu a fost internat în spital covid cu tratament destul de puternic, el a spus că a fost tratat destul de bine, intra la el doar când avea tratament sau vizita doctorului și alte informații le dădea prin telefon direct cu medicul. Cred că nu cunoașteți cam in ce condiții lucrezi cu costumul acela pe tine și cu frica. Soția lucrează în domeniul medical mai precis farmacie conoaste foarte multe cazuri de covid unele destul de grave altele mai ușor plus multe care se testează acasă sunt pozitiv dar nu vor să ajungă la spital. Până și medicul meu de familie acum este in stare gravă la București, intubata, fara a vorbii, destul de grav, nu a fost vaccinata fiindcă avea o boala autoimuna.  Nu vreau sa influențez pe nimeni sa se vaccineze fiecare face ce gândește cel mai bine pentru el. Dar corect ar fi că cei care nu cred să facă voluntariat la spital, sa le dea tratament la bolnavi sa ii schimbe, și fără mască și costum de protecție fiindcă virusul nu există după cum spu ei. Și aici chiar îi dau dreptate lui @Liviu.Mihaiu topicul o sa o ia pe arătură cu dezinformările. 

Chiar acum, Liviu.Mihaiu a spus:

Asta este imbeciliatea pe care o posteaza toti cei anti-vaccin pe facebook.
Esti cam dubios dumneata...
Si nu a fost greu sa te fac sa recunosti ca ai deschis acest subiect doar ca sa MANIPULEZI !

Am scris mai sus un mesaj. L-ai citit?E greu de înțeles? Nu vreau sa vorbim DELOC despre vaccin nici pro nici contra. Cum sa îți scriu sa înțelegi? Dacă nu poluai topicul era super bine. 

Acum 1 minut, yo9gcc a spus:

Eu sunt vaccinat din ianuarie,cred că nu ați avut pe nimeni din familie cu covid în stare gravă de nu credeți. Sunt persoane care au o formă ușoară dar sunt și persoane care fara tratament nu scapă. Eu am avut anul trecut, nu am fost in spital, nu am avut afectați plămânii dar numai eu știu cum a fost. Vreo două zile chiar fără miros, verificam la sticla de acetona și nu simțeam nimic, după vreo săptămână de tratament am inceput să mă simt mai bine, dar vreo trei luni oboseam, și transpiram de credeam că nu este adevărat. Socrul meu a fost internat în spital covid cu tratament destul de puternic, el a spus că a fost tratat destul de bine, intra la el doar când avea tratament sau vizita doctorului și alte informații le dădea prin telefon direct cu medicul. Cred că nu cunoașteți cam in ce condiții lucrezi cu costumul acela pe tine și cu frica. Soția lucrează în domeniul medical mai precis farmacie conoaste foarte multe cazuri de covid unele destul de grave altele mai ușor plus multe care se testează acasă sunt pozitiv dar nu vor să ajungă la spital. Până și medicul meu de familie acum este in stare gravă la București, intubata, fara a vorbii, destul de grav, nu a fost vaccinata fiindcă avea o boala autoimuna.  Nu vreau sa influențez pe nimeni sa se vaccineze fiecare face ce gândește cel mai bine pentru el. Dar corect ar fi că cei care nu cred să facă voluntariat la spital, sa le dea tratament la bolnavi sa ii schimbe, și fără mască și costum de protecție fiindcă virusul nu există după cum spu ei. Și aici chiar îi dau dreptate lui @Liviu.Mihaiu topicul o sa o ia pe arătură cu dezinformările. 

Din păcate chiar din cauza lui a luat topicul pe aratura. Încă odata NU VREAU sa discut despre vaccin DELOC. Cum sa scriu sa înțelegeți? 

Chiar acum, Liviu.Mihaiu a spus:

Sa taci. Eu zic ca asa te faci cel mai bine inteles.

Scuză-mă dar acum chiar tind sa cred ca ești băut. Eu zic una și înțelegi alta. Poți sa nu te mai bagi în subiectul asta? 

Ma intrebam când ies iar antivaccinisti la iveala. Na, au iesit.

Au si apa la moara: s-au imbolnavit citva vaccinati! A facut careva vreun raport, câti dintre cei bolnavi au fost vaccinati? 10 din 1000? OK, asta inseamna ca daca toti cei o mie erau vaccibati, erau libere 990 de paturi in ATI.  Pricep asta sosocii? Portugalia e vaccinata 100%. Alte tari intre 80 si 90%, noi pe penultimul loc, doar bulgarii ne intrec! Pe la ei, rata de infectare e sub 0,5 la mie, la noi bate de 20 la mie! Pe la ei se ridica restrictiile, la noi se intra in carantina! Dar ne numaram anticorpii si vorbin de cunoscutul cunoscutului care cunoaste un cunoscut care avea un vecin care a cunoscut pe cineva vaccinat care s-a imbolnavit de covid. Astia suntem noi. Adica, parafrazând o binecunoscuta strigatura, noi ne imbolnavim, noi nu gândim! Gripa asta pacatoasa, a omorât milioane de oameni, dar continuam sa sustinem ca nu exista, colportam prostii cu raportari, ba in plus, ba in minus, dupa cu ii cade sosoacei ma pedala si iesim in strada, urlind impotriva vaccinarii, in timp ce spitale sunt infundate de bolnavi. Da' ne numaram anticorpii! 

A, si mai avem un destept care a invins pandemia. Din pacate, Dorelul asta ne si conduce. Asa eșuati cum suntem!

Oameni buni. Chiar nu vedeți titlul? 

Ma interesa DOAR cei care au făcut test de anticorpi în diferite situații și doar ATÂT. 

Nu am nici un interes ascuns. 

Puteti cei care nu răspundeți la subiect sa va abțineți? 

Nu mă interesează altceva. 

Făceți-vă voi alte subiecte. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines