Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

TA2003P


pici

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Să zicem că-l am şi nu-mi trebuie.Cât oferiţi pe el, având în vedere că transportul cu Poşta va costa circa 10 Lei şi implică şi ceva timp de stat la rând ?

Eu vă recomand să vedeţi dacă vă mai trebuie şi alte chestii şi faceţi o comandă  (eventual împreună cu un cunoscut)care să totalizeze 75 Lei la Megadinamic.Acolo integratul costă doar 3,3 Lei...https://megadinamic.ro/ta2003p/1629.htm

Bineînţeles, dacă chiar merită un radio atâta efort..

Link spre comentariu

Din  pacate nu  aveti  dreptate ...circuitul  acesta  se  fabrica  in  2 capsule  diferite , ambele  cu  16 pini ... exista  si  tht , exista  si  smd . Cita  vreme  userul  nu  a  specificat  concret  care  varianta  anume  o  doreste ... sansele  ramin  50/50 ...

Iata  si  o  poza  cu  smd-ul , ca  sa  nu  se  spuna  ca  fabulez...

https://www.aliexpress.com/item/32310645822.html?aff_fcid=5fc5e4bd2cfc43feab01c03469ed6fc7-1623325583117-01723-_pv4ZYSw&aff_fsk=_pv4ZYSw&aff_platform=api-new-link-generate&sk=_pv4ZYSw&aff_trace_key=5fc5e4bd2cfc43feab01c03469ed6fc7-1623325583117-01723-_pv4ZYSw&dp=8-478&terminal_id=0cacbfb26d3a401db363291a660b90e2

Link spre comentariu

Poate ruga un coleg din Bucureşti să i-l cumpere...dar e cam mare deranjul pentru un radio.Nişte detalii n-ar strica oricum.Şi se poate adapta un THT în loc de SMD....dacă se vrea.

Eu sigur am pe undeva un radio ,,donator,, echipat cu acest integrat, dar acum nefiind la serviciu unde am grămada de aparate donatoare, nu am cum să-l ajut oricum..

Link spre comentariu
3 hours ago, validae said:

Să zicem că-l am şi nu-mi trebuie.Cât oferiţi pe el

Si tocmai pentru ca il ai si nu-ti trebui, sa zicem ca-l pui frumusel intr-un plic, ambalat intr-o cutiuta de pastic sa nu se indoaie pinii, si-l trimiti gratis, ca nu saracesti din 6 lei cat dai la posta ( daca ti se va categorisi ca si colet ), si daca tot nu-ti trebui integratul ala si e si o vechitura... 

Adica mai facem si cate un bine, asa din cand in cand, ca nu saracim...

 

PS: Aveam cu ani in urma o multime de placi vechi cu integratul asta, pacat ca n-am pastrat niciuna, mi-am zis ca n-am ce sa mai fac cu ele.

 

PS2: Daca nu rezolvi aici as sugera asa cum s-a spus sa mergi la un targ de vechituri, sa cauti placi vechi de radio, n-are cum sa nu gasesti macar una cu integratul asta.

Si nu merita sa platesti colet pentru el...

Link spre comentariu

Oameni buni va multumesc pentru ajutor

Intr-adevar as putea comanda de pe Aliexp.dar dureaza vreo trei luni pana soseste

Din pacate aici la noi nu sunt targuri de vechituri

Capsula e clasica tht,eu inca nu am vazut in capsula smd pana acum

La megadinamic se gaseste intr-adevar la 3 ron bucata,dar trebuie completata suma pana la 75,iar pentru batranelul pensionar,cine e proprietarul radioului,suma ar fi prea mare,de asta am specificat varianta cu posta

Am avut si eu cadavre de radiouri,dar din lipsa de spatiu le-am reciclat

Va multumesc

Link spre comentariu

Sunteţi sigur că acel integrat e defect ? Să nu fie o problemă simplă de alimentare, de exemplu o dioda Zenner ce stabilizează tensiunea de alimentare străpunsă....că am mai întâlnit fenomenul.Mai ales dacă s-a alimentat aparatul cu un alimentator extern având o tensiune prea  mare

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări