Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
iuliantv

BN91-18169A (BN41-02548A) as avea nevoie de dump 25Q32 IC402 SAMSUNG LC24FG70FQUXEN

Recommended Posts

monitor samsung SAMSUNG LC24FG70FQUXEN C24FG70F  blocat in stby

placa digitala BN91-18169A (BN41-02548A) as avea nevoie de dumpul din 25Q32 IC402  

chiar si pentru modelul de 27" daca altceva nu e,poate se potrivesc

va multumesc

Am tot cautat si eu dar nu e nici-o speranta sa gasesti... e monitor curbat de generatie noua si cine e posesor al acestui monitor cu siguranta nu este electronist tv ca sa salveze softul !

Acum 2 ore, Cosmin Marian a spus:

Bună dimineața,nu ați încercat cu citirea lor, salvare și rescrierea pe altele noi cu respect Cosmin. 

nu merge asa

Acum 9 ore, Costica Tv a spus:

Am tot cautat si eu dar nu e nici-o speranta sa gasesti... e monitor curbat de generatie noua si cine e posesor al acestui monitor cu siguranta nu este electronist tv ca sa salveze softul !

da e monitor,am uitat sa specific

15 minutes ago, iuliantv said:

da e monitor,am uitat sa specific

O solutie ar fi in linkul de jos, asta daca clientul considera ca monitorul merita investitia si timpul pe care il are de asteptat....eu zic ca e o alternativa buna, daca defectul e din flashul spi......daca e placa defecta....

https://www.aliexpress.com/item/4000915646998.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.596c119fyEbv0j&algo_pvid=463918cc-ef0e-425b-a073-a443920cd62a&algo_expid=463918cc-ef0e-425b-a073-a443920cd62a-7&btsid=0bb0622e16221001020202436e3180&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Posted (edited)

e un prieten de al meu,nici el nu stie starea lui,displayul pare ok,dar cine stie ,dungi ceva ......leduri.....mi-a adus monitorul asta si un samsung de 46 sau  48 ,crapat,samsungul mi la donat mie,am zis sa-i rezolv ca intre prieteni ,dar parca sa dau 200 lei pe un tv spart nu merita,ca am destule ,daca nu chiar la fel

m-ai astept poate cine stie

inainte la samsung se putea face softare prin vga,cu soft oficial,dar asta nu are vga,are hdmi si display port,soft pe situl oficial nu e,are jack 3.5 pentru service,poate reuseam sa-l conectez la jack,sau display port pentru update,dar nu e soft

Edited by iuliantv