Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Nokia 1280


Postări Recomandate

Salut, de curand am intrat in posesia acestui telefon Nokia 1280 (RM-647), l-am testat si functioneaza ok, totusi are un defect ca sa zic asa, de exemplu daca setez sunetul de apel la volum maxim, la test se aude tare, dar cand ma suna cineva se aude foarte incet, banuiesc ca e de vina softul, mai resofteaza vreun GSM asa ceva sau nu face telefonul cat costa resoftarea ?. Multumesc

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Totusi ai verificat atent toate setarile pe acolo?

Ai volum pentru ton de apel parca,de el se tine cont atunci cand suna,cand selectezi tonul de apel este alt nivel de volum.

Nokia parca tin minte ca avea profile,actualizezi sau salvezi profilul dupa editare altfel nu se salveaza setarile,de asemenea vezi sa ai profilul general,celelalte pot fi altfel presetate din soft.

Volumul cum este? poate e setat la minim sau mai mic.

Cu telefonul activ (nu in stand-by) daca apesi o data pe tasta rosie,cea de terminare apel) ar trebui sa-ti apara un meniu in care parca ai volumul general acolo.Nu cumva ala e dat mai mic?

Nu sunt sigur ca are si modelul acesta meniul asa.

Editat de gabiz_ro
Link spre comentariu

Nokia 1280 dacă nu mă înşel, are un singur difuzor ce funcţionează şi pentru convorbire şi ca ,,hands free,, dar şi ca sonerie de apel.Cea mai proastă alegere posibilă, atunci când vorbeşti cu cineva, tu auzi mai prost cu el la ureche şi în schimb se aude din exterior mai bine.Nişte oribilităţi făcute cu ultimele zvâcniri ale firmei ce a fost odată..

Link spre comentariu
On 5/24/2021 at 9:16 AM, gabiz_ro said:

Totusi ai verificat atent toate setarile pe acolo?

Ai volum pentru ton de apel parca,de el se tine cont atunci cand suna,cand selectezi tonul de apel este alt nivel de volum.

Nokia parca tin minte ca avea profile,actualizezi sau salvezi profilul dupa editare altfel nu se salveaza setarile,de asemenea vezi sa ai profilul general,celelalte pot fi altfel presetate din soft.

Volumul cum este? poate e setat la minim sau mai mic.

Cu telefonul activ (nu in stand-by) daca apesi o data pe tasta rosie,cea de terminare apel) ar trebui sa-ti apara un meniu in care parca ai volumul general acolo.Nu cumva ala e dat mai mic?

Nu sunt sigur ca are si modelul acesta meniul asa.

Multumesc pentru sfaturi, dar stiam exact toate setarile cum trebuiesc facute pentru ca mai am un Nokia 1200 (RH-99), asta are si el o hiba tot de soft, dar care nu ma deranjeaza, cand se descarca bateria de tot nu ma avertizeaza sonor, setarea "Warning tones" este data pe On.

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări