Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Aparatura de laborator.


dan cod

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 171
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Acum 3 ore, tiganasu a spus:

Domnu Dan va intreb daca aveti de vanzare un multimetru electronic cu ac indicator Philips PM-2503 functional sau defect.Multumesc.

Vă trebui sa ma uit deși nu știu sa am asa ceva. Electronic cu ac am alte modele. 

Link spre comentariu
1 oră în urmă, helyon a spus:

Va salut! As fi interesat de versatester, daca mai este disponibil și dacă este functional (ca mai pârâie, că mai cârâie vreun buton sau potențiometru nu e chiar o problemă...) 

Este valabil. Îl voi testa. Ultima data era funcțional. 

Link spre comentariu

Vă multumesc, anticipat. Defect mai am unul pe care, cu tot sprijinul forumiștilor (carora le multumesc pentru efort) nu am reușit să-l aduc pe „linia de plutire“.... așa că poate mă înțelegeți... dacă este cineva care le cunoaște mai bine metehnele, aș dori să cumosc acea persoană, nu ca să o îmbolnăvesc cu telefoanele... ci să o mai întreb, din când în când câte ceva .... bine, voi publica această dorință pe forum, la momentul oportun... Toate cele bune!

Link spre comentariu
La 15.05.2021 la 21:00, soisun a spus:

Dacă, dintr-un motiv sau altul, nu se concretizează vânzarea tranzistormetrului către userul @d2134, îl iau eu. 

Am gasit tranzistormetrul.

Daca e ok luni trimit. Dacă nu așteaptă alt coleg la rand. 

IMG-20210529-141720.jpg

 

La 28.05.2021 la 10:50, helyon a spus:

Vă multumesc, anticipat. Defect mai am unul pe care, cu tot sprijinul forumiștilor (carora le multumesc pentru efort) nu am reușit să-l aduc pe „linia de plutire“.... așa că poate mă înțelegeți... dacă este cineva care le cunoaște mai bine metehnele, aș dori să cumosc acea persoană, nu ca să o îmbolnăvesc cu telefoanele... ci să o mai întreb, din când în când câte ceva .... bine, voi publica această dorință pe forum, la momentul oportun... Toate cele bune!

L-am testat și scoate semnale, modifica frecventa, nu e rupt nimic deci eu zic ok. 

Link spre comentariu

În acest caz, sunt hotărât să îl cumpăr. Și-a oferit ajutorul și colegul Neagu Raul, pentru care am tot respectul, a făcut din două unul bun.... Nu stiu cum vă dau adresa de expeditie, aici? că mp nu puteți primi, așa mă anunță sistemul..

Link spre comentariu
Acum 3 ore, helyon a spus:

În acest caz, sunt hotărât să îl cumpăr. Și-a oferit ajutorul și colegul Neagu Raul, pentru care am tot respectul, a făcut din două unul bun.... Nu stiu cum vă dau adresa de expeditie, aici? că mp nu puteți primi, așa mă anunță sistemul..

Ar trebui sa meargă pm. Și azi am primit mesaj. 

Link spre comentariu
Acum 10 ore, dan cod a spus:

Am gasit tranzistormetrul.

Daca e ok luni trimit. Dacă nu așteaptă alt coleg la rand. 

IMG-20210529-141720.jpg

 

L-am testat și scoate semnale, modifica frecventa, nu e rupt nimic deci eu zic ok. 

 

Eu am dedus că mai aveți unul la fel. Dacă e cel din poza aceasta, nu este la fel cu cel pe care l-ați expus prima dată. Deci nu trimiteți. 

Editat de soisun
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări