Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
gigione01

Telecomanda aer conditionat Electrolux

Recommended Posts

Buna seara!

Am nevoie de o telecomanda pentru o unitate aer conditionat Electrolux modelul exs12hs1wi.

Nu stiu cum arata,nu am avut /vazut acea telecomanda.

CRED ca este modelul R11HG/E dar nu sunt sigur 100%.

Astept oferte aici sau in privat.

Multumesc!

O telecomanda universala rezolva problema. Sunt disponibile o multime de modele. Preturile sunt modice si functioneaza foarte bine. Acum depinde si ce functii complicate are acel AC, dar pentru functiile standard o telecomanda universala poate fi o optiune.

La 14.03.2021 la 10:43, zvonacfirst a spus:

O telecomanda universala rezolva problema. Sunt disponibile o multime de modele. Preturile sunt modice si functioneaza foarte bine. Acum depinde si ce functii complicate are acel AC, dar pentru functiile standard o telecomanda universala poate fi o optiune.

Atasez  foto a etichetei unitatii de interior.

Daca stiti,va rog sa imi recomandati o telecomanda originala sau universala care se potriveste.

Nu am gasit nici un manual de utilizare pentru modelul exact,cu terminatia  „ i ”  la sfarsit.

Sau un caiet service poate vad o poza a telecomenzii originale.

161536516_452117319357198_6683337968601527854_n.jpg

Eu am o telecomanda universala care merge la toate AC pe care le am: Gree, Sharp, Beko și Samsung. Are funcție de  căutare automata a codului. Am luat-o de rezerva ca mai mereu rătăcesc câte una peste iarna. Am dat 35 de lei la emag, luata la intamplare. Are foarte multe coduri memorate, imposibil sa nu găsească codul potrivit pentru AC-ul dvs. 

De acord dar in cazul meu, e posibil sa nu functioneze receptorul de telecomanda din unitatea de interior. Cam asta e motivul pentru care voiam sa cumpar o telecomanda originala. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines