Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Aţi avut Covid, sau cum vă simţiţi după experienţa asta ?

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Noutăţi care nu interesează pe nimeni: i-am sunat acum, iar. Le-au dat tratament şi i-au trimis acasă, că nu prea sînt locuri. Saturaţii de 92 şi 94%, tata se pare că are plămînii afectaţi şi s-ar putea să fie nevoie de internare (dacă nu dau înapoi simptomele). Tratamentul constă în antihistaminice, anticoagulante şi antibiotic.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 757
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Primăvara şi toamna sînt sezoanele răcelilor, guturaiului, virozelor, faringitelor şi gripelor. Primăvare mor în general bătrînii cu probleme de sănătate şi prost hrăniţi. Astea sînt fapte istorice. Se pare că trebuie reamintite periodic românilor.

.......................

Coleg vaccinat în Februarie, tuşea de se rupea plus febră la începutul lui Martie şi surpriză, cică are covid, deşi alte simptome ''specifice'' nu are. Sper să nu ajungă în spital şi să strîngem bani ca să ajutăm familia îndoliată.

........................

Cumnatul unei colege, ajuns cu infarct la spital, test negativ la clinică privată, test pozitiv la spital, intubat, mort în două zile. N-a avut nici o şansă în fabrica morţii, la fel ca soacră-mea, omorîtă anul trecut de eroii din linia întîi.

.......................

Sindicatele alea ale medicilor care au cerut ministerului suspendarea malpraxisului pe perioada pandemiei ştiau ele ceva.

........................

Eroii ăia sînt aceeaşi specie care lăsau femeile să moară cu septicemie în urma avorturilor, dacă nu declarau un vinovat Securităţii.

Eroii ăia sînt aceeaşi specie care vaccinau copii din orfelinate cu aceeaşi siringă şi acelaşi ac, de ne-am umplut apoi cu bolnavi de SIDA. Noroc că au murit săracii şi nu mai încurcă cretinii care se ocupă de sănătatea noastră.

Eroii ăia sînt aceeaşi specie cu Mengele. A nu fi confundaţi cu cei cîţiva medici care îşi fac meseria din pasiune.

.......................

Dormiţi liniştiţi români, alţii visează pentru voi.

 

Link spre comentariu
19 minutes ago, zal said:

Cumnatul unei colege, ajuns cu infarct la spital, test negativ la clinică privată, test pozitiv la spital, intubat, mort în două zile. N-a avut nici o şansă în fabrica morţii, la fel ca soacră-mea, omorîtă anul trecut de eroii din linia întîi.

Eu zic ca exagerezi.
Ce dovezi medicale ai pentru acuzatiile grave de mai sus ?

Link spre comentariu
1 hour ago, Traian B said:

 

Studiu de caz:

 

 

comentariu.jpg

 

 

 

Imaginatia oamenilor in general este o chestie fascinanta.
Adica atunci cand nu detin suficiente informatii, si le imagineaza ei cum sunt de fapt, convinsi fiind astfel ca adevarul descoperit de ei este cel suprem si imposibil de combatut. 
Personal consider ca cei care isi fac opinii ferme din chestiuni imaginare si fara argumente au probleme la mansarda.

 

PS: Nu va irositi timpul cu replici pentru cei care amintesc obsesiv de raceli obisnuite si gripe sezoniere pe post de justificare pentru criza medicala in care ne aflam. Cei care cred in sintagma asta sunt iremediabil polarizati de latrine si realitati si sosoace urlatoare si etc... Nu exista mod de a rationaliza cu ei, n-or sa inteleaga si nici n-or sa accepte gravitatia situatiei nici macar atunci cand ( Doamne fereste sa se ajuga acolo!!! ) o sa avem peste 1000 de morti zilnic, chiar si atunci vor sustine in continuare ca nu exista covid, ca au murit de infarct...

Link spre comentariu

S-a reusit bagatul in capul multora asta cu "a murit de altceva, nu de Covid".
Chiar unul care este calcat de tren sau care incearca zborul sarind de la etajul 10 al unui bloc tot in urma unui stop cardiao-respirator o sa moara.
Dar nu problemele cardiace sau pulmonare au determinat decesul.
 

Link spre comentariu

Buna

Eu mai am o zi si ies din izolare.

Am ramasa acasa,cu toate ca am avut o forma destul de  grava.Am avut saturatie de71(asta a fost minimul).Nu stiu ce precizie au aparatele astea de 100lei.Dimineata aveam in jur de 85,iar dupa aerisire si 10 minute de activitate 

era de 94,96.

Mai multi m-ai sfatuit sa merg la spital.Ei bine nu m-am dus.Acum sunt OK,cam obosit,dar fara alte probleme.

O colega de serviciu s-a imbolnavit la 4 ,5 zile dupa mine si ieri a avut loc inmormantarea.Dupa 7 zile spitalizare 

permanenta,de la depistarea bolii.

Nu acuz pe nimeni,dar nu prea ai ce comenta.

In toamna pe fiica-mea a muscat-o un caine,rau de tot,talie mare.

Bineanteles ca am ajuns la urgenta,i-au fost pansate ambele maini.

Le-am auzit pe asistente.O testam de covid?

Le-am luat tare.Nici sa nu va ganditi ca va ia naiba.

N-au testat-o si bineanteles ca nu avea covid. 

Spor tuturor

Alex

Link spre comentariu
Acum 2 minute, -Atlas- a spus:

Le-am auzit pe asistente.O testam de covid?

Le-am luat tare.Nici sa nu va ganditi ca va ia naiba.

Motivul fiind...?

Acum 2 minute, -Atlas- a spus:

N-au testat-o si bineanteles ca nu avea covid. 

Iar asta e evident fiindcă...?

Link spre comentariu
Chiar acum, ratza a spus:

Motivul fiind...?

Iar asta e evident fiindcă...?

Buna

Poi am mers la urgente cu o problema.

Problema aceea trebuiau sa o rezolve,nu sa creeze altele,dupa ele,ca ai un infarct,ca te musca un caine,ca te loveste o masina esti suspect si de covid.Ei bine nu am fost de acord si n-au avut ce face.

Spor

Alex

Link spre comentariu

Ce normale pareau unele persoane pina sa apara discutiile depre Covid19.
Eu tot cred ca sunt puse pe glume. Ca nu gandesc chiar asa.
Parca prea mare schimbarea.
Cand se prefaceau ? Atunci sau acum ?

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări