Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Caut un cablu lvds


petreelectronic

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Acum 16 ore, petreelectronic a spus:

intre cele doua ferite are eticheta cu codul 30041693

am inteles e greu de postat o poza un model tv, placa de baza a acestui tv,dar eu sa fiu ,,dement,, si sa ma apuc de cautat

eu chiar nu va inteleg pe unii,spuneti ca ,,,cautati dar puneti pe altii sa ceara,sau caute cat mai multe detalii  despre ceea ce cautati,

exact ca cei ce cauta placi de baza si posteaza codul placii de baza si atat,cand ceri detalii model tv ,display...se umfla in pene ca ce importanta are

pai are,eu personal cred ca inca mai am peste 50 de televizoare lcd led plasma,pe care inca nu le-am desfacut,si nu cred sa fiu cretin sa iau zeci de televizoare la cautat sa desfac capacul sa vad ca nu are ceea ce cauta omul......am si alte peste 100 de bucati sau ce a ramas din ele desfacute

deci nu trag sertarul la birou si ma uit,da ori ba,ca prin anii 80 cand aveai 2 lampi ceva rezistente un tv18 si erai ,,bogat,,

prin urmare am gasit 2 cabluri asemanatoare,unul nu are eticheta,si unul are eticheta dar nu cea cautata

alta nu mai caut ca deja am pierdut ceva timp

doar cautand altele sa dau peste cea cu acel cod va dau de veste

pana atunci succes in cautari

toate cele bune

Link spre comentariu
Acum 1 minut, iuliantv a spus:

am inteles e greu de postat o poza un model tv, placa de baza a acestui tv,dar eu sa fiu ,,dement,, si sa ma apuc de cautat

eu chiar nu va inteleg pe unii,spuneti ca ,,,cautati dar puneti pe altii sa ceara,sau caute cat mai multe detalii  despre ceea ce cautati,

exact ca cei ce cauta placi de baza si posteaza codul placii de baza si atat,cand ceri detalii model tv ,display...se umfla in pene ca ce importanta are

pai are,eu personal cred ca inca mai am peste 50 de televizoare lcd led plasma,pe care inca nu le-am desfacut,si nu cred sa fiu cretin sa iau zeci de televizoare la cautat sa desfac capacul sa vad ca nu are ceea ce cauta omul......am si alte peste 100 de bucati sau ce a ramas din ele desfacute

deci nu trag sertarul la birou si ma uit,da ori ba,ca prin anii 80 cand aveai 2 lampi ceva rezistente un tv18 si erai ,,bogat,,

prin urmare am gasit 2 cabluri asemanatoare,unul nu are eticheta,si unul are eticheta dar nu cea cautata

alta nu mai caut ca deja am pierdut ceva timp

doar cautand altele sa dau peste cea cu acel cod va dau de veste

pana atunci succes in cautari

toate cele bune

Nu am pus modelul tv pentru ca este unul rar

Srie pe eticheta:

Fujitsu Siemens

Jetson J30-1

Are cablul LVDS cu firele catre Tcon jupuite ca naiba si sunt in scurt. Nu-mi dau seama cum a ajuns asa. In mod sigur cu un cablu bun ar functiona perfect pentru ca miscand pe acolo a parut imaginea, dar nu poate fi lasat asa.

Poza cu cablul este in linkul din prima postare.

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări