Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV smart tech le-4317s firmware


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Acum 17 ore, dan-a2 a spus:

Cautati cumva firmware ptr stik sau programator ?

Ce defect are tv ?

Nu se mai conecteaza pe youtube si nici pe alte aplicatii...vorbesc de internet. Nici pe wifi nici prin cablu

 

Acum 14 ore, yokoono a spus:

Posibil sa ai placa de baza 17mb97 sau 98. Daca nu vrei sa-l desfaci si are electronica Vestel tasteaza menu 4725 si vezi ce placa are. Daca nu te descurci pune poza sa vedem.

Acesta este televizorul. https://www.flanco.ro/smarttech-le-4317s-smart-led-tv-109-cm-full-hd.html

Link spre comentariu

cred ca are cv338h-       cam cu riscuri de a fi softat chiar si pe usb,

menu 1147 pentru menu service

softuri se gasesc,eu unul nu va recomanda sa-l chinuiti,daca nu santeti pregatit de unul nou,sau investit in el

mai degraba apelati la cineva ce stie cu ce se ,,mananca,, aceste tv-uri

 https://www.soft4led.com/2019/10/cv338h-t42-software-free-download-all-resolutions.html

Editat de iuliantv
Link spre comentariu
Acum 15 minute, iuliantv a spus:

omul nu a dat detalii despre mainboard si ai pretentii la salvarea emmc?

vad ca e vecin cu Costica Tv

 

Vecin vecin dar branza este pe bani, eu am spus ca este bine de salvat eMMC inainte de a fi softat pe usb ca nu de alta dar daca se duce boot-area atunci nu il mai poate invia fara dump, eu m-am luat dupa tine cu mainul

Link spre comentariu
Acum 40 minute, Florinel TV a spus:

 

Vecin vecin dar branza este pe bani, eu am spus ca este bine de salvat eMMC inainte de a fi softat pe usb ca nu de alta dar daca se duce boot-area atunci nu il mai poate invia fara dump, eu m-am luat dupa tine cu mainul

nici nu se pune problema de plata,m-am gandit ca omul nici nu stie despre rescriere scriere emmc,avand in vedere ca a cerut soft ,fara a da macar cod display,mainboard...

Link spre comentariu
Acum 6 ore, iuliantv a spus:

cred ca are cv338h-       cam cu riscuri de a fi softat chiar si pe usb,

menu 1147 pentru menu service

softuri se gasesc,eu unul nu va recomanda sa-l chinuiti,daca nu santeti pregatit de unul nou,sau investit in el

mai degraba apelati la cineva ce stie cu ce se ,,mananca,, aceste tv-uri

 https://www.soft4led.com/2019/10/cv338h-t42-software-free-download-all-resolutions.html

Mulțumesc frumos dar nu merge nici o combinatie de a intra in meniul de service

 

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări