Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

B3 subwoofer

Guest Twister

Recommended Posts

Guest Twister

salut fratilor, aveti careva schema/proiectul de la subul dynacord b3 planar(push&pull) as vrea sa mi-l fac cu difuzoare de la p.audio.. ce difuzoare imi recomandati si sa postati schema ..multumesc;)

• Replies 25
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Twister

http://www.dynacord.com/wDynacord/en/produkte/detail.php?market_id=4&category_id=1&family_id=17&product_id=63Uite aici mai multe detalii despre B3 !Vrei sa-l folosesti impreuna cu satelitii aia cu c12 si pad52 ? :rolleyes:

mersi mult pentru link .. pai ma gandeam ca sateliti sa fac 2xc12 si 1x2" :smt003 ..reflex normal ..si suburi b3 ..da nu sunt lamurit cu ce difuzoare merge b3 ..difuzoare de la p.audio

http://www.dynacord.com/wDynacord/en/produkte/detail.php?market_id=4&category_id=1&family_id=17&product_id=63Uite aici mai multe detalii despre B3 !Vrei sa-l folosesti impreuna cu satelitii aia cu c12 si pad52 ? :rolleyes:

mersi mult pentru link .. pai ma gandeam ca sateliti sa fac 2xc12 si 1x2" :smt003 ..reflex normal ..si suburi b3 ..da nu sunt lamurit cu ce difuzoare merge b3 ..difuzoare de la p.audio
Pe langa planare incepi sa strangi bani si pentru o duba ceva , ca sa le poti cara ..Pentru ce le faci ? Club? Sonorizare in aer liber ?
Guest Twister

diferenta dintre un b3 si 2 planare lipite este prea mica pentru a justifica dimensiunile cretine pe care le are (1-1.5 dB)

ms nexus da mi-ar fi de folos si un proiect cu alea doua planare "lipite" ca decat ideea nu ma ajuta cu nimic;) :smt008

diferenta dintre un b3 si 2 planare lipite este prea mica pentru a justifica dimensiunile cretine pe care le are (1-1.5 dB)

ms nexus da mi-ar fi de folos si un proiect cu alea doua planare "lipite" ca decat ideea nu ma ajuta cu nimic;) :smt008
dumnezeu iti da, dar nu-ti baga in traista....foloseste-ti 2 secunde creieru' ca nu doare :weedman:
Guest Twister

nex, m-am gandit ca pot face doua planare de alea mai mici decat cele normale dar pe forrumu tau 80% din linkuri nu mai merg :toimonster: posteaza si tu aici proiectu pentru planarul ala mai scurt