Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Display dm830b.


mihail-cornel

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Numai transportul prin poştă costă jumătate din preţul unuia nou...plus că nu se deranjează nimeni să se ducă la poştă pentru atâta pocnitoare.Poate găseşti în Bucureşti pe cineva, să nu mai trimită prin poştă...eu cred că am avut din alea vreo trei defecte fie cu integratul, fie cu comutatorul uzat.

Link spre comentariu
Acum 24 minute, validae a spus:

Numai transportul prin poştă costă jumătate din preţul unuia nou...plus că nu se deranjează nimeni să se ducă la poştă pentru atâta pocnitoare.Poate găseşti în Bucureşti pe cineva, să nu mai trimită prin poştă...eu cred că am avut din alea vreo trei defecte fie cu integratul, fie cu comutatorul uzat.

Idea este ca vreau doar display-ul cu suportul de plastic si benzile de contact cu display-ul nu ma intereseaza aparatul in sine.Mai am 2 DM-uri ,ca cel din foto,primele tipuri  originale aparute la conex.

Mai am inca si bonurile si carticica cu instructiunile si schema aparatului.

Cred ca acum m-am facut inteles.

IMG_20210208_135603.jpg

Editat de mihail-cornel
Link spre comentariu

 Mihai.Nu vreau să te dezamăgesc dar trebuie măsurate disţanţele exact între picioruşe.Cred că am vreo 3-4 caroserii din astea,model vechi, şi afişajele nu sunt interschimbabile!!

 Astea noi de 20 de lei sunt petarde!!

 Ce ai în poză,adică Aida,au fost foarte exacte.Am şi eu unul.Cred că a sărit de 20 de ani...

Link spre comentariu
Acum 2 ore, mihail-cornel a spus:

Cumpar un display de la un dm830b modelul din poze.

Eventual aparatul cu integratul defect.

 

1612783923245.jpg

1612783945686.jpg

dt830-40pin-7106.jpg

Aveti putina rabdare până mai pe seară,am 2 defecte,trebuie sa ma uit sa vad daca au acelasi tip de display cu cel pe care-l cautati,si daca se potrivesc vi le trimit cadou fara nici o obligatie !

Link spre comentariu
Acum 3 minute, BRANCA a spus:

 Mihai.Nu vreau să te dezamăgesc dar trebuie măsurate disţanţele exact între picioruşe.Cred că am vreo 3-4 caroserii din astea,model vechi, şi afişajele nu sunt interschimbabile!!

 Astea noi de 20 de lei sunt petarde!!

 Ce ai în poză,adică Aida,au fost foarte exacte.Am şi eu unul.Cred că a sărit de 20 de ani...

Ai dreptate ,nu se compara la precizie cu versiunile ulterioare plus ca au integratul pe soclu

iar modelul CI este   icl71106RCPL(REVERS).Pe ohmetru cu borne in scurt arata  zero.

Poza cred ca este edificatoare 

dt830-40pin-7106.jpg

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări