Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
mihail-cornel

Display dm830b.

Recommended Posts

Numai transportul prin poştă costă jumătate din preţul unuia nou...plus că nu se deranjează nimeni să se ducă la poştă pentru atâta pocnitoare.Poate găseşti în Bucureşti pe cineva, să nu mai trimită prin poştă...eu cred că am avut din alea vreo trei defecte fie cu integratul, fie cu comutatorul uzat.

Acum 24 minute, validae a spus:

Numai transportul prin poştă costă jumătate din preţul unuia nou...plus că nu se deranjează nimeni să se ducă la poştă pentru atâta pocnitoare.Poate găseşti în Bucureşti pe cineva, să nu mai trimită prin poştă...eu cred că am avut din alea vreo trei defecte fie cu integratul, fie cu comutatorul uzat.

Idea este ca vreau doar display-ul cu suportul de plastic si benzile de contact cu display-ul nu ma intereseaza aparatul in sine.Mai am 2 DM-uri ,ca cel din foto,primele tipuri  originale aparute la conex.

Mai am inca si bonurile si carticica cu instructiunile si schema aparatului.

Cred ca acum m-am facut inteles.

IMG_20210208_135603.jpg

Edited by mihail-cornel

Mihai.Nu vreau să te dezamăgesc dar trebuie măsurate disţanţele exact între picioruşe.Cred că am vreo 3-4 caroserii din astea,model vechi, şi afişajele nu sunt interschimbabile!!

Astea noi de 20 de lei sunt petarde!!

Ce ai în poză,adică Aida,au fost foarte exacte.Am şi eu unul.Cred că a sărit de 20 de ani...

Acum 2 ore, mihail-cornel a spus:

Cumpar un display de la un dm830b modelul din poze.

Eventual aparatul cu integratul defect.

1612783923245.jpg

1612783945686.jpg

dt830-40pin-7106.jpg

Aveti putina rabdare până mai pe seară,am 2 defecte,trebuie sa ma uit sa vad daca au acelasi tip de display cu cel pe care-l cautati,si daca se potrivesc vi le trimit cadou fara nici o obligatie !

Acum 3 minute, BRANCA a spus:

Mihai.Nu vreau să te dezamăgesc dar trebuie măsurate disţanţele exact între picioruşe.Cred că am vreo 3-4 caroserii din astea,model vechi, şi afişajele nu sunt interschimbabile!!

Astea noi de 20 de lei sunt petarde!!

Ce ai în poză,adică Aida,au fost foarte exacte.Am şi eu unul.Cred că a sărit de 20 de ani...

Ai dreptate ,nu se compara la precizie cu versiunile ulterioare plus ca au integratul pe soclu

iar modelul CI este   icl71106RCPL(REVERS).Pe ohmetru cu borne in scurt arata  zero.

Poza cred ca este edificatoare 

dt830-40pin-7106.jpg

Adydep.Repet.Trebuie măsurată exact distanţa între picioruşe.Altfel numai dacă ai modelul ăsta Aida.

Am avut mai multe cu 4 picioruşe dar difereau la distanţele dintre ele!

Edited by BRANCA

Acum 14 minute, BRANCA a spus:

Adydep.Repet.Trebuie măsurată exact distanţa între picioruşe.Altfel numai dacă ai modelul ăsta Aida.

Am avut mai multe cu 4 picioruşe dar difereau la distanţele dintre ele!

58x13mm intre piciorusele de fixare pe placa

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines