Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Unde ati facut armata

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

16 minutes ago, valivoi said:

1998-1999.Cand a foast tantamul in august '98 in Noua eram in permisie si-mi priveam camarazii la tv.Era cat pe ce sa participam activ la ultima mineriada, ultima baricada spre Bucuresti, dar a fost participare doar pasiva.

 

Wow....am fost la aceeasi UM, in acelasi timp ? Camarazi....cum se zice ? :) 

Link spre comentariu

Tasnad , din 1983 toamna pana in 1985 primavara , radiotelegrafist + depanator ARTT ( atelier reparatii tehnica transmisiuni ) 

fiind trupe interventie Secu , si aproape de granita  ,instructie si antrenament pana in ultimele zile ,tragere in poligonul  la 10km distanta dus 10 intors  aproape  saptamanal.....deplasare  pe jos.

Am prins 3 saptamani munci agricole ,2 constructii industriale /ferma si 2 -belit vulpi polare /argintii la ferma Partidului ( norma 10 buc /zi ) 

Link spre comentariu
6 minutes ago, valivoi said:

La transmisiuni sau la Batalionul de Interventie Rapida?

 

La Batalion, desi venisem ca transmisionist. Maistrul militar Rosu de la TRS ( parca Rosu il chema ) m-a inteles ca ma uitam cu invidie la cei din Batalion cum plecau in misiuni in fiecare zi....iar noi stateam ca blegii. 

Acum vad ca ai fost detasat de acolo exact cand am venit eu de la Campina, in februarie 1999. 

Una peste alta, a fost o vara memorabila....1999. 

 

PS: am facut instructie inclusiv in ultima zi de armata. Dar, pe cat de al dracu era Batalionul, pe atat eram si noi indisciplinati....

Editat de RST
Link spre comentariu
Acum 20 minute, RST a spus:

PS: am facut instructie inclusiv in ultima zi de armata. Dar, pe cat de al dracu era Batalionul, pe atat eram si noi indisciplinati....

Noi initial dupa examene am fost la Paza si Ordine din iunie pana in octombrie cand ne-au declasat si trecut la Interventie Rapida.

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări