Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
fluffy37

libertatea asa cum o intelege fiecare

Recommended Posts

• Administratori
Acum 30 minute, sesebe a spus:

Iar nepurtarea mastii si chiar refuzul de a-ti face un vaccin reprezinta incalcarea libertatii celorlalti care se pot imbolnavi si chiar muri din cauza aceasta. Deci cei ce nu poarta masca si/sau refuza sa se vaccineze pot fi considerati ca sint ca si niste criminali indirecti pt ca din cauza lor mor oameni.

Sunt perfect de acord cu aceste afirmatii iar cine nu este de acord este un egoist si un imbecil care nu se gandeste decat la propria persoana.

Acum 5 minute, Vasile a spus:

Sunt perfect de acord cu aceste afirmatii iar cine nu este de acord este un egoist si un imbecil care nu se gandeste decat la propria persoana.

Și eu sunt perfect de acord.

Tocmai spuneam în prima mea intervenție pe acest topic că libertatea cetățeanului trebuie limitată în momentul în care acesta, prin acțiunile sale, pune în pericol restul comunității. 

2 minutes ago, +_Florin_+ said:

... că libertatea cetățeanului trebuie limitată în momentul în care acesta, prin acțiunile sale, pune în pericol restul comunității. 

In cazul lui Trump, ca tot e Europa toata scandalizata ca o companie privata i-a taiat macaroana, exact asta s-a intamplat.

2 minutes ago, +_Florin_+ said:

libertatea cetățeanului trebuie limitată în momentul în care acesta, prin acțiunile sale, pune în pericol restul comunității. 

Si daca sunt negru si societatea mea este adepta "ku klux klan" , am dreptul sa fiu liber si sa pun in "pericol restul comunității" ?

Acum 5 minute, Liviu.Mihaiu a spus:

Si daca sunt negru si societatea mea este adepta "ku klux klan" , am dreptul sa fiu liber si sa pun in "pericol restul comunității" ?

Hai Liviule, asta a fost vreodată o situație reală? ... nu cred. Nici măcar în America acelor ani majoritatea comunității albe n-a fost adepta ku klux klan.

Hai să ne raportăm la situații reale, nu imaginare.

• Administratori

Acum 9 minute, Liviu.Mihaiu a spus:

Esti negru ? doar de curiozitate

intrebarea ta este cat se poate de exagerata dar daca totusi ai fi negru si restul toti albi atunci locul tau ar fi intr-un muzeu 

Daca iti place acest forum ai putea sa faci o mica donatie, astfel ajuti sa existe.
Multumim!

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines