Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Colegi care nu mai dau niciun semn de viaţă.Mai ştiţi ceva despre ei ?


validae

Postări Recomandate

8 hours ago, RST said:

De vreo 2 luni am aflat cate ceva, din surse pe care nu le pot spune acum. Informatia nu e 100% sigura, nu am putut verifica in realitate, in schib, sansele ca sa fie falsa sunt, din pacate, mici. 

Sper din suflet sa nu se confirme ! Desi, din ce stiu, sansele sunt mici... 

 

E foarte bine ca s-a luat atitudine. Dincolo de niste usere, sunt  oameni...

VAX a vizitat forumul pe 7 decembrie, deci acum 2 luni ce ai aflat nu este adevarat cel putin in ceea ce il priveste pe VAX. As paria ca nici cealalata jumatate legata de userul Gauss nu este adevarata. 

4 minutes ago, Stefan said:

@validae ai incercat să le trimiți un email? Nu sunt "mama omida" dar nu cred că au pățit ceva, până la urmă oamenii se mai supără și se retrag din anumite comunități dacă considera că acolo nu e locul lor.

Pai si tu este moderator, deci ai acces la datele contului, implicit si la adresa de e-mail. Poti si tu sa ii scrii un e-mail.

Validae poate nu este asa iubit de VAX si are putine sanse sa primeasca un raspuns, dar tu daca nu te-ai intersesctat cu VAX din postura de moderator ai mai multe sanse sa primesti un raspuns la un e-mail. 

Editat de merck
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Am dat un mesaj d-lui @gauss şi am primit răspuns de la noul deţinător al acelui număr.De 6 luni acel număr a fost închis, fostul deţinător plecând din ţară.Să sperăm că dacă e bine, va găsi timp să mai intre pe forum.....

Domnul @VAX sper că e şi dânsul bine şi cu toate că l-am banat, sper că va putea trece peste acel moment, mai ales că i s-a ridicat interdicţia.Sper să auzim de bine şi despre ceilalţi colegi care nu au mai postat de mult....

Link spre comentariu
Acum 11 ore, merck a spus:

Pai si tu este moderator, deci ai acces la datele contului, implicit si la adresa de e-mail. Poti si tu sa ii scrii un e-mail.

Validae poate nu este asa iubit de VAX si are putine sanse sa primeasca un raspuns, dar tu daca nu te-ai intersesctat cu VAX din postura de moderator ai mai multe sanse sa primesti un raspuns la un e-mail. 

@merck sincer nu prea m-a interesat ce e cu x sau cu y astfel încât să-i dedic un topic pe Elforum sau să-i dau un email.

De când sunt pe acest forum mulți utilizatori și-au încetat sau redus activitatea, unii dintre ei chiar m-au ajutat enorm.Erau utilizatori cărora le citeam mesajele și drag si real interes, totuși mereu am considerat că nu mă interesează viața lor personală atâta timp când ei nu mi-au / au cerut ceva in mod expres.

Link spre comentariu
On 12/21/2020 at 8:42 AM, merck said:

VAX a vizitat forumul pe 7 decembrie, deci acum 2 luni

 

Nu a fost el. A fost...o parola salvata pe un browser. Nu as vrea sa continui cu amanunte. 

Pe d-l VAX l-am respectat mai mult decat oricare alt profesor. Pentru ca niciun alt profesor nu se apropia de cunostintele d-nului " VAX " 

 

RIP.

Link spre comentariu

....D-l " gauss " a fost " apevist " ( armata pe viata " ....adica subofiter la o unitate militara apropiata de Buzau. A fost coleg de " arma " dar nu si de functie, cu un var al meu,pensionat de asemeni. 

 

Ambii, din posturi diferite, au vazut un incident aerian special in 1992....fara detalii acum. 

 

Am facut de data asta 2 declaratii publice, fara a nominaliza exact persoanele, am spus de 2 useri. Daca nu e adevarat ce spun, userii mentionativor lua atitudine.  

Link spre comentariu
Acum 2 ore, telefunken a spus:

Luati-o ca umor negru, ce s-o intampla cu acele componente speciale stocate de @VAX ?

Altfel si eu sunt la fel de mahnit pentru disparitia sa din acest spatiu virtual.

Sper ca omul sa fie bine, dar daca @RST spune ca...

se va intimpla sau s-a intimplat exact ce se va intimpla cu cele stocate de noi: vor fi vindute sau aruncate de mostenitori!

Link spre comentariu
Acum 57 minute, Marele Savant a spus:

se va intimpla sau s-a intimplat exact ce se va intimpla cu cele stocate de noi: vor fi vindute sau aruncate de mostenitori!

Din păcate, în mod sigur se va întîmpla în acest mod.

Dar, şi există un ,,dar" în toate cele lumeşti, ca o formă de alinare sufletească, pentru pierderea suferită, se vor găsi unii urmaşi direcți sau indirecți, care să îi judece şi să-i condamne moral, pentru distrugerea moştenirii de valoare ,,sentimentale sau valoroase" a răposatului.

Trag nădejde, ca soția şi copii, care mă vor precede sper, să arunce sau să doneze toate troacele adunate de-a lungul vieții, doar după ce nu voi mai fi în stare, măcar să mai sterg praful de pe ele.

Dacă se consideră off topic, se poate şterge.

Rămîne regretul că noi îmbătrînim şi ne ducem, iar ,,troacele", rămîn la mila moştenitorilor.

Scuze de lunga postare, se pare că m-a cuprins melancolia sărbătorilor, dar profitănd de acest moment vă urez sărbători fericite alături de cei dragi şi la mulți ani.

Să fim sănătoşi şi să ne bucurăm de ceea ce avem, să trăim frumos pînă cînd firul vieții se termină! 

La mulți ani tuturor colegilor Elforum, şi romănilor în ajun de naşterea Domnului nostru Isus Hristos.

Pentru că de fapt noi creştinii, asta sărbătorim naşterea celui ce a înviat.

 

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări