Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
mac01

Placa alimentare si triplor E 0110

Recommended Posts

Salutari!

Imi trebuie o placa de alimentare si placa triplorului de tensiune de la osciloscopul romanesc E0110. Am unul care are aceste placi lipsa si vreau sa-l reconditionez. Ma intereseaza in mod special ca placa de alimentare sa aiba traful chopper pe ea.

Sau cumpar un intreg osciloscop bun sau defect....nu are importanta...numai sa fie complet.

Restul mesajelor mele de la Rubrica Cumparari rog sa fie inchise.

Locatia mea Bucuresti.

Multumesc!

Stiu...merci.....am vazut si am luat legatura cu dansul....are unul dezmembrat....dar din pacate placa de alimentare care o are nu are chopper-ul pe ea. Nu are nici placa cu triplorul de tensiune. 

L-as fi cumparat de piese.... dar nu incomplet....si exact ce-mi trebuie, nu are.

Edited by mac01

Nu are loc in interior...multumesc.

Placa de triplor as putea s-o reconstruiesc si eu...nu-i mare greutate...cateva diode si cativa condensatori. La fel si placa de alimentare...as putea sa-i fac o sursa in comutatie....dar pe mine ma intereseaza sa aiba modulele originale. 

Edited by mac01

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines