Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
alcon

Avertisment Interpol

Recommended Posts

21 minutes ago, fluffy37 said:

@Liviu.Mihaiuda-mi te rog definitia LIBERTATII, asa cum o vezi tu. Multumesc anticipat!

Tu vrei sa ti se scrie definitia intrinseca a libertatii (care nu presupune limite sau bariere), insa nu esti singur pe pamant. Deci trebuie sa te gandesti si la libertatea celui de langa tine! Libertatea ta se termina acolo unde incepe libertatea celui de langa tine!

Da nu are rost sa continui ca sunt chestii prea adanci pentru tine. Un egoist nu va pricepe niciodata ce inseamna verbele: a imparti, a partaja, etc. 

Acum 5 minute, merck a spus:

Tu vrei sa ti se scrie definitia intrinseca a libertatii (care nu presupune limite sau bariere), insa nu esti singur pe pamant. Deci trebuie sa te gandesti si la libertatea celui de langa tine! Libertatea ta se termina acolo unde incepe libertatea celui de langa tine!

Da nu are rost sa continui ca sunt chestii prea adanci pentru tine. Un egoist nu va pricepe niciodata ce inseamna verbele: a imparti, a partaja, etc. 

Wikipedia,dar conceptul filozofic exista, ehe... inainte sa ma nasc eu! L-am invatat teoretic, ca practic, cine mai e liber azi? Am vazut o filmare pe youtube cu o masina de politie se plimba printre blocuri si striga la portavoce: stati in case! nimeni nu iese afara! pericol de contaminare!...La care un tip striga de la geam: eu am garsoniera baaa! As vrea eu casa...

Edited by Cristian74
9 minutes ago, Cristian74 said:

Sont de la gouvernement mondial, probable, je dis ça comme ça...:da

este le gouvernement nu la gouvernement  (mondial l-ai scris bine deci trebuia sa iti sara in ochi dezacordul) si cum in franceza nu exista de le => du gouvernement mondial.

1 minute ago, Cristian74 said:

Wikipedia,dar conceptul filozofic exista, ehe... inainte sa ma nasc eu! L-am invatat teoretic, ca practic, cine mai e liber azi?

Pai daca vrei sa existe pentru tine musai trebuie sa existe si pentru cei din jurul tau. 

Edited by merck
Acum 14 minute, merck a spus:

este le gouvernement nu la gouvernement  (mondial l-ai scris bine deci trebuia sa iti sara in ochi dezacordul) si cum in franceza nu exista de le => du gouvernement mondial.

Acum o sa avem un banner de protest corect in lb. franceza, Multumim pentru asta. (lucru in echipa, foloseste-te de abilitatile celui inversunat!)

Ai vazut ca ai tras concluzii pripite ca sunt francofon, te-am lasat sa te convingi singur, ti-am zis ca am rabdare, si timp.

Daca le scriam gresit in franceza cine le mai lua in seama?

Edited by Cristian74

Revin, conceptul de libertate 2021 , peste cateva luni, va fi in motto-ul : "Alege sa te vaccinezi obligatoriu !'

(altfel amenda, dar nu s-a marit punctul de amenda ca noi suntem buni cu tine)

si ca sa nu imi iau iar hate, adaug, orice asemanare cu realitatea pur intamplatoare!

Edited by Cristian74
2 hours ago, Mircea said:

Bre, insisti degeaba. Colegul @Cristian74e francofon. Poti pune direct articolele in franceza. A fost si el chez Paris. 

@Cristian74 Mircea mi-a "transmis" o informatie despre tine prin cuvantul in rosu. :57(omul a fost super finut, nu taran care da cu barda cum sunt eu!)

Cu mult inainte sa scrii tu :

Ai vazut ca ai tras concluzii pripite ca sunt francofon

Edited by merck
39 minutes ago, Cristian74 said:

Nu e nevoie sa-l ilustrezi in "franceza"! (semeni cu coana Chirita citez: furculision...)

Furculition. Altfel se pronunta furculizion. 

31 minutes ago, Cristian74 said:

Sont de la gouvernement mondial, probable, je dis ça comme ça...:da

Adaug si eu ca se scrie corect "probablement" in contextul ales. 

Asa cum am zis, cu dovezi, cand te duci "chez Paris", cum naibii sa stii chestii de baza. Oi fi julit si tu niscai buzunare si gata, francofon te făcuşi! 

Oricum, esti inca comic, mai radem si noi. Pana si sefu' zice ca te iarta, pe moment... 

7 minutes ago, Cristian74 said:

Revin, conceptul de libertate 2021 , peste cateva luni, va fi in motto-ul : "Alege sa te vaccinezi obligatoriu !'

(altfel amenda, dar nu s-a marit punctul de amenda ca noi suntem buni cu tine)

si ca sa nu imi iau iar hate, adaug, orice asemanare cu realitatea pur intamplatoare!

Si daca te agiti degeaba? Daca vaccinarea nu va fi obligatorie (ca in prezent nu este!)? De ce incercati o analogie intre masca si vaccin? 

Eu zic ca vaccinarea nu va fi obligatorie. O sa vedem care are dreptate in viitor. 

Acum 16 minute, merck a spus:

Si daca te agiti degeaba? Daca vaccinarea nu va fi obligatorie (ca in prezent nu este!)? De ce incercati o analogie intre masca si vaccin? 

Eu zic ca vaccinarea nu va fi obligatorie. O sa vedem care are dreptate in viitor. 

vaccinarea  nu va fi obligatorie     va fi impusa    

• Administratori
Acum 11 minute, Mircea a spus:

e baiat cu studii prin Franța

Ai nostri tineri la Paris invata... 

1 oră în urmă, Vasile a spus:

Ai nostri tineri la Paris invata... 

pas de réponse...

1 oră în urmă, hachia a spus:

Cand vaccinarea chiar daca va fi impusa in Romania (#vremvaccin), ca in ritmul actual pentru o populatie de 18.000.000 va dura 35 de ani, exact cand se va finaliza primul tronson de autostrada Pitesti- Bascov (5Km) din autostrada Pitesti -Sibiu (#vremautostrazi), voi fi atunci un pensionar (fara pensie de la stat) suparat pe politica si nu o sa-mi mai pese si sigur cel de pe lista inaintea mea la 17.999.999 va fi fanul meu!

Putem azi insa sa propunem un parteneriat European cu cetatenii francezi sa vina in Romania, sa-si ia cetatenie romana si sa se treaca pe lista de vaccinare de la 18.000.001 incolo... La 18.000.000 m-am trecut eu!

Pana la 18.000.000 le urez succes la vaccinare! (si sa nu uite de selfie cu seringa in biceps pentru nepoti cand vor avea probleme cu ADN-ul modificat prin metode invazive produse in laborator (vaccin sau alte nebunii), sa aiba pe cine sa...dea vina!)

Edited by Cristian74
Acum 42 minute, hachia a spus:

Nuuuuu! 

Cei care vor vrea sa facă excursii în străinătate, cei care vor sa lucreze într-o companie națională sau multinațională, cei care vor sa poată accesa servicii medicale (și multe alte cazuri) se vor vaccina din proprie inițiativa. Vaccinarea nu va fi forțată, nu, va fi din proprie initiativa. 

Cei care nu vor sa se vaccineze vor putea trai bine-merci dar fara a accesa beneficiile lumii moderne, departe de aglomerațiile umane. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

Daca iti place acest forum ai putea sa faci o mica donatie, astfel ajuti sa existe.
Multumim!

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines