Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
dan-a2

Ventuze ptr. tv

Recommended Posts

Va salut, ce ventuze imi recomandati ptr, manipulare display-uri mai mari de 32/37 inchi ??

Eventual link-uri  de magazine pe pm. sa nu se considere reclama..

Edited by dan-a2

Acum 2 minute, Florinel TV a spus:

Eu am cumparat de la miva de aceste http://www.mivarom.ro/catalog/product_info.php/ventuza-pentru-reparatie-smartphone-bst-z068-p-11157 merge sa ridici tv-ul cu totul de 50 inchi cu 2 Buc. tv pe LED

Sa nu se considere reclama, multumesc pt. intelegere

Din pacate la cat cer comanda minima ,nu , nici nu mai cumpar de la ei nimic demult ..

Acum 10 minute, dan-a2 a spus:

Din pacate la cat cer comanda minima ,nu , nici nu mai cumpar de la ei nimic demult ..

Nici eu nu am mai cumparat de la ei, scrie asa pe Google, Ventuza pentru reparatie Smartphone BST-Z068 si gasesti la megadi......

8 minutes ago, Florinel TV said:

Nici eu nu am mai cumparat de la ei, scrie asa pe Google, Ventuza pentru reparatie Smartphone BST-Z068 si gasesti la megadi......

Sunt linkuri puse de mine in topicul de jos

2 hours ago, yo9gcc said:

Imi dau si eu cu parerea, nu stiu daca sunt bune dar macar le poti vedea in magazin  https://www.bricodepot.ro/unelte/manipulare-si-ridicare/dispozitiv-de-ridicare-cu-1-ventuza.html    

Eu am cumparat pentru a manipula mai usor gresia, bucati de pal.

Acele ventuze au diametrul de 119mm, adica exact cat are si ventuzele mele din poza de jos, la acest diametru de 119mm chiar daca ai noroc sa nu se sparga ecranul, datorita suprafetei mari de vidare va ramane o pata neagra, pata neagra inseamna ca cele doua straturi de sticla intre care e lichidul (cristale lichide), au fost "despartite" datorita suprafetei prea mari de vidare...,pentru risc 0 cele mai bune ventuze sunt cele cu diametrul de 55mm...care vrea sa ma inteleaga, bine, care nu, sa faca cum doreste.....

DSCF1508.jpg

Edited by Costica Tv

31 minutes ago, Florinel TV said:

Alea care le am luat de la miva sunt super ok de 55

Corect !, alea de 55mm portocalii sunt ok indiferent unde se gaseste...adica mai iftine sau mai scumpe....