Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Tv sony linii orizontale


Postări Recomandate

Buna, am un sony bavaria KDL-40r480b care are niste dungi verticale si imagine dubla.

Asi vrea sa stiu cum pot sa verific daca e display-ul sau placa de baza defecta,am verificat benzile,mainbordul nu pare a avea ceva EVIDENT defect,am mai gasit un post 

ar putea fii vorba de acele benzi care vin lipite pe display?

 

poza cu tv-ul: https://ibb.co/zh1g88x

 

Multumesc :D

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

citez

,,Buna, am un sony bavaria KDL-40r480b care are niste dungi verticale si imagine dubla,,

eu unul credeam ca numai tiganii de la adjud o tin cu ,,SONY BAVARIA,,

dar asta e ,stiu ca ma aborda cate un client cu vre-un tv crt,cu nu stiu ce defect,si cand il intrebam cum se numeste tv-ul ,habar nu avea,cu toate ca se uita de zece ani zi de zi la el

Link spre comentariu

Nu vreau sa fac reclama, dar vreau sa spun ca majoritatea ecranelor (diagonale mari), adica tv-uri foarte scumpe (curbate) le pot rezolva, spun asta ca in ultimile luni de experimente am descoperit remediu si la aceste gunoaie de ecrane samsung....cine se ocupa cu asa ceva si e pe meserie, o sa-i spun detalii mai multe..........................

 

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări