Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Atentie la neatentie -black fr

Evaluează acest subiect


Badman

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Au mai fost cîteva cazuri izolate de reduceri, dar contraexemplele sunt cu duiumul....pot da chiar exemple de scumpiri declarate ca ,,reduceri,,.Nu am acum link-ul de la Altex, unde un produs cu 80 Lei era scumpit cu 49 de Lei şi scria ,,Reducere 49 Lei,,.Cretinism acut....

Am cumpărat acum cam o lună o imprimantă tot de la Altex, preţul pe raft era de 800 Lei, când ajung la casă, stupoare...se făcuse ,,brusc,, 820 Lei.M-am dus cu poza de la raft la casieră că nu credea, ea îmi dădea tot cu preţul de pe site, zic - Măi doamnă, dacă preţul de pe site era când am plecat de acasă de 800 Lei şi până am venit la magazin s-a făcut 820 Lei, de ce nu schimbaţi naibii eticheta ? Normal era să-mi dea cu preţul declarat pe raft, că era greşeala lor, dar nu am insistat că mi-e scârbă să mă tocmesc cu ei....

 

 

 

 

Editat de validae
Link spre comentariu
Acum 41 minute, validae a spus:

Măi doamnă, dacă preţul de pe site era când am plecat de acasă de 800 Lei şi până am venit la magazin s-a făcut 820 Lei, de ce nu schimbaţi naibii eticheta ? 

Din cauza asta când vreau ceva de la altex, fac rezervare online în magazin. Când ajung le spun ca am rezervare și cumpăr la prețul online, chiar dacă la raft prețul este dublu. S-a întâmplat sa găsesc la raft preț mai mic decât la rezervare. Atunci renunț la rezervare și iau de la raft. Asta e politica magazinului, preturile fluctuează destul de des. 

Link spre comentariu

Marile magazine, indiferent de profil si nume, au, de multe ori, un pret la raft si altul, mai mare, la casa. Verificat de mine. Prima data la Mega Image. Mizeaza pe faptul ca omul cumpara mai multe, si nu-si da seama cind plateste ca, defapt, marfa e nitel mai scumpa. De fiecare data, raspunsul a fost acelasi: "o sa sanctionam responsanilul de raion, ca nu a schimbat etichetele".

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări