Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Vand/schimb cu desktop Sony RX100 III si Canon 500D


rochester21

Postări Recomandate

Vand un sony rx100 M3 la 720 lei si un canon 500d la 320 lei. Vin doar cu bateriile originale. Ambele aparate au fost folosite in regim amator(fara nunti etc) si nu au erori sau defecte- fara surprize neplacute.

 

RX100- arata de 8.5/10. Circa 7000 de declansari, se incarca cu cablul micro usb de la telefon.

500D- arata de 9.7/10. Circa 12.000 declansari. Vine cu curelusa si cu suport nou de cauciuc pentru vizor, dar fara capac pentru corp. Si incarcator. 

 

Pentru ambele aparate sau doar unul din ele accept schimb cu unitate desktop de calitate, pot oferi diferenta. Motivul vanzarii- am mereu mai multe aparate decat folosesc si am nevoie de un desktop(nu laptop, am deja)

 

Ofer mostre, verificare etc.  Edi/Galati/0770686388  

Restul de poze:

https://drive.google.com/drive/folders/1YgHbpSVRqQUAvothrL7lV0KyD-pgafPU?usp=sharing

 

2.JPG

1.JPG

3.JPG

Editat de rochester21
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Obiectivul in sine valoreaza cat cer pe aparat, l-am vandut separat(canon 55-250 IS II). 

Nu cred ca vinde nimeni 500D cu obiectiv kit la 320 de lei si sa fie si bune. Defecte sau foarte uzate, poate.

500D vine cu curelusa, acumulator si incarcator originale. 

 

Am stabilit preturi mici pentru ambele aparate tocmai ca sa se vanda repede si sa fie toata lumea multumita. RX100 III de pilda nu se vinde sub ~900 lei oriunde s-ar cauta, inclusiv pe ebay. 500D probabil ca se dau si cu 300-350 de lei, dar alea sunt de obicei uzate. Al meu e curat, fara zgarieturi si are 12000 de declansari, pana la 40.000 nu imi fac probleme ca pica ceva pe el(obturatorul cedeaza pe la 45-55.000 clicuri). 

 

 

Editat de rochester21
Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări